4e afd. 26 augustus 1982 85 Blekersvaartweg gelegen woonwijk. Uiteraard zal met de betrokken eige- naar overleg worden gepleegd omtrent de juiste situering. Waterhuishouding. Wij stellen ons op het standpunt dat de waterhuishouding in het be- treffende gebied goed zal moeten functioneren, dat voorzien wordt in een behoorlijk afvoeren van regenwater en dat wateroverlast in aangren- zende -tuinen moet worden voorkomen. In dit stadium is niét exact aan te geven hoe het verloop van de waterlopen zal zijn; dit is een kwestie van technische uitwerking, evenals de wijze van bouwrijpmaken van het gebied. Het historisch belang van bestaande waterlopen, waarop door sommigen is gewezen, achten wij overigens betrekkelijk: na verplaatsing of ver- nieuwing - zo dat noodzakelijk mocht zijn - zullen open waterlopen de- zelfde funkties vervullen als de thans bestaande. Groen. De als bijlage in het ontwerp-programma opgenomen groeninventarisatie beoogt geen uitputtende opsomming te zijn van alle in het plangebied voorkomende struiken en bomen. De niet op de inventarisatie voorkomen- de beplanting is slecht van kwaliteit en/of gezien de leeftijd en om- vang niet waard om te handhaven. Gestreefd wordt naar het zoveel moge- lijk handhaven van de op figuur 3 aangegéven bomen. Het op voorhand planten van groen werkt belemmerend voor de toekomstige inrichting van het gebied. Wij wijzen er op dat ter bescherming van de privacy aansluitend op achtertuinen van aangrenzende woningen slechts erfbebouwing zal worden toegestaan. Prijsvraag. De suggestie m.b.t. het uitschrijven van een prijsvraag voor de ontwik- keling van het plangebied zullen wij in overweging nemen. Diversen. Voor de opzet van het bestemmingsplan is gekozen voor een zogenaamd vlek- kenplan om met de uitwerking daarvan te kunnen inspelen op voor dit ge- bied te ontwikkelen bouwplannen. Het door een winkeliersorganisatie ingediende verzoek om verlenging van de termijn, waarbinnen reakties op het ontwerp-programma kunnen worden in- gediend, hebben wij omwille van de voortgang in de planontwikkeling niet - 8 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 24