4e afd. 26 augustus 1982 80 het feit dat vlaggen zonder wapen eenvoudiger en economischer kunnen worden vervaardigd ofzoals een lid van provinciale staten het uit- drukte tijdens de behandeling van het voorstel tot vaststelling van de provincievlag van Zuid-Holland in 1948, een eenvoudige vlag "op eenvou- dige wijze door de eenvoudigste onder de huismoeders in gereedheid kan worden gebracht". Typerend wellicht voor die tijd, doch voor alle duidelijkheiddeze laat- ste uitspraak is niet van invloed geweest op onze standpuntbepaling. Desgevraagd heeft de Hoge Raad van Adel ons onlangs medegedeeld zich met de door ons voorgestelde vlag van de gemeente geheel te kunnen verenigen. Op ons verzoek uit 1965 is namelijk nooit gereageerd. Volgens het advies van de Hoge Raad van Adel zal de omschrijving van de gemeentevlag als volgt dienen te luiden: "vier banen, geel-rood-geel-rood"Het zal duide- lijk zijn dat de kleuren zijn geïnspireerd door de beide hoofdkleuren van het gemeentewapen t.w. goud en rood. Aangezien goud in de heraldiek geen kleur is doch een metaal is de kleur op de vlag geelAls toelichting wordt nog door de Hoge Raad van Adel vermeld dat de vlag de maten van de Nederlandse vlag zal dienen te hebben, waarvan de hoogte en lengte zich als regel verhouden als 2:3. Wij stellen u voor het advies van de Hoge Raad over te nemen en te be- sluiten tot vaststelling van de gemeentevlag zoals hierboven omschreven. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester A. Buiterl.s. G.J. Willemse, l.b. De raad van de gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders van 13 juli j.l.; BESLUIT de gemeentevlag van Heemstede als vojgt vast te stellen: I. vier even brede, evenwijdige, horizontale banen in de kleuren geel- rood-geel-rood; II. de verhouding hoogte lengte te bepalen op 2:3. HEEMSTEDE, 26 augustus 1982. De raad voornoemd, De voorzitter, waw^SSSÎm&fi&aas

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 2