5e afd. 26 augustus 1982 88 SUBSIDIE 1982 PEUTERSPEELZAAL STICHTING HET HONK Heemstede, 3 augustus 1982. Aan de raad, Bij brief d.d. 8 juli 1982 hebben wij van het bestuur van de stichting Het Honk het verzoek ontvangen een aanvullend subsidie ad. 800,-- in de kosten van een 5e groep van 9 peuters ten behoeve van de periode 15 augustus tot en met 31 december 1982. Aanvankelijk verkeerde het bestuur in de veronderstell ing dat de perso- neelskosten van de 5e groep bestreden zouden kunnen worden uit de bij- drage van de ouders. Tijdens een overleg met het bestuur over het ver- zoek is duidelijk geworden dat de ouderbijdrage niet toereikend zouzijn om de personeelskosten te dekken. Dit heeft geresulteerd in bovengenoemd verzoek om een aanvullend subsidie. Het bestuur deelt mede dat per 1 april 1982 34 peuters op de wachtlijst vocrkomen. 7 peuters bezoeken momenteel de peuterspeelzaal de Glippertjes- hofwelke peuterspeelzaal aan het eind van het schooljaar stopt i.v.m. de verhuizing van de kleuterschool naar de Molenwerfslaan. 15 peuters kunnen per 1 augustus direkt worden geplaatst. De overblijven- de 19 peuters zouden op grond van hun leeftijd allen kunnen worden ge- plaatst. Het bestuur is voornemens tijdelijk één peuterleidster aan te trekken. De peuterspeelzaal wordt momenteel bezocht door 4 groepen van 9 peuterselke groep onder leiding van één peuterleidster. Op hetzelfde dagdeel maken steeds 2 peutergroepen van 9 peuters gebruik van de peuter- speelzaal zodat, overeenkomstig de subsidieverordening sociaal-cultureel werk^er groep van 18 peuters steeds 2 peuterleidsters aanwezig zijn. Het starten van één groep van 9 peuters gedurende 2 dagdelen per week o.I.v. één peuterleidster behoeft geen strijd met de subsidieverordening sociaal-cultureel werk tot gevolg te hebben. Middels een combinatie van groepen kunnen elke ochtend 2 groepen van 9 peu- ters de peuterspeelzaal bezoeken, zodat één groep van 18 peuters over 2 leidsters beschikt. De kosten van de 5e groep worden door het bestuur begroot op 800,--. De salarislasten van de peuterleidsters 2x3J uur), uitgaanee van het mi- niumloon per 1 januari 1982, verhoogd met 10% ten gevolge van de gemeen-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 33