2e afd. 26 augustus 1982 90 CENTRALE VERWARMINGSINSTALLATIE GEZONDHEIDSHUIS Heemstede, 10 augustus 1982. Aan de raad, Het grootste deel van de centrale verwarmingsinstanatie van het ge- zondheidshuis is aangebracht bij de oprichting van het gebouw en is in- middels bijna 50 jaar oud. Bij herhaling treden lekkages op van de ra- diatoren. Voorts is het leidingsysteem onder de vloeren zodanig aange- tast dat vervanging onvermijdelijk is. Door de aantasting is het niet meer mogelijk een normale druk op de leidingen toe te laten met het ge- volg dat delen van het gebouw niet meer voldoende warm gestookt kunnen worden. Daarnaast is het door de verhoging van de grondwaterstand tij- dens de wintermaanden onder de vloeren dermate vochtig, dat opgetreden mankementen praktisch niet te herstellen zijn. Het is dan ook onvermijdelijk dat thans tot vernieuwing wordt overgegaan. Gelijk met deze vernieuwing kan een aantal energiebeperkende maatregelen worden uitgevoerd, waardoor het energieverbruik in dit gebouw drastisch kan worden beperkt. Deze bestaan uit: a. Aparte gestookte c.v.-installaties in de beide bovenwoningen aanbren- gen. Deze woningen worden momenteel verwarmd vanuit het gezondheids- huis. Vooral tijdens perioden dat de vraag naar warmte in het gezond- heidshuis gering is, is dit systeem onrendabel daar een ketel met een grote capaciteit.dan enkel voor beide woningen in bedrijf moet zijn. Het voordeel van deze scheiding is bovendien dat het gasverbruik voor het verwarmen van de beide woningen apart kan worden gemeten en recht- streeks aan de gebruikers kan worden berekend. b. Door de aangebrachte muur- en dakisolatie is het energieverbruik be- perkter dan voorheen. Hierdoor is de gasgestookte verwarmingsketel nu van een te grote capaciteit. Daarnaast is het rendement van deze ketel circa 752; bij nieuwe ketels is deze momenteel ruim 902. Voorts kan de installatie met centrale regelaars, voorzien van economische schakelin- gen, worden uitgevoerd, waardoor de pompen alleen werken indien warmte wordt gevraagd. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 39