5e afd. 26 augustus 1982 81 VERZOEK OM GEMEENTEGARANTIE T.B.V. EEN KREOIET A 100.000,— OM EEN KINDERDAGVERBLIJF OP TE RICHTEN Heemstede, 6 juli 1982. Aan de raad, De heer A.H.A. von Grumbkow is voornemens in Heemstede een kinderdag- verblijf op te richten. De Nederlandse Middenstandsbank is niet bereid een krediet van S 100.000,-- of minimaal S 60.000,-- te verstrekken zon- der gemeentegarantieomdat geen gegevens voorhanden zijn om te bezien of een dergelijk bedrijf levensvatbaar is. In verband hiermede heeft be- trokkene zich tot ons gewend met het verzoek om gemeentegarantie voor de duur van 3 jaar voor een bedrag van minimaal S 60.000, Het kinderdagverblijf zal worden opgericht met de bedoeling opvang te ver- zorgen voor 2 tot 5 jarigen en schoolgaande kinderen. Opvang van 0 tot 2 jarigen zoals in de door gemeente en rijk gesubsidieer- de kinderdagverblijven vereist veel tijd en aandacht van de leidsters. Het aantal aan te trekken leidsters is niet toereikend de opvang van deze groep te verzorgen. Het zal niet mogelijk zijn het op basis van de verordening vereiste aantal vaste gekwalificeerde krachten aan te trekken omdat de salarislasten dan te hoog worden. Met verordening bedoelt betrokkene een gemeentelijke sub- sidieverordening op de kinderdagverblijven. Betrokkene denkt dit op te lossen middels het aantrekken van stagiaires. Om het kinderdagverblijf op te kunnen richten heeft betrokkene S 100.000,-- nodig voor de verbouwing van het te betrekken pand, aanschaf inventaris en auto en overige aanloopkosten. De verdere kosten zullen worden bestre- den uit de bijdragen van de ouders. Deze bedragen S 391,-- per maand indien het kind gedurende de hele dag op het kinderdagverbl i jf wordt, geplaatst. De hoogte van de bijdrage van de ouders van kinderen geplaatst op een kin- derdagverblijf dat door gemeente met behulp van het rijk wordt gesubsi- dieerd is afhankelijk van het netto-inkomen van de ouders. Ouders met een netto-inkomen van S 2.800,-- tot 2.899,— moeten 381,— per maand bij- dragen. De hoogste bijdrage 431,betalen ouders met een netto-inko- men van 3.000,— en hoger. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 3