92 slechts weer zal mogen vervullen indien burgemeester en wethouders, gelet op het advies van de bedrijfsgezondheidsdienst, daarvoor toe- stemming verlenen onder bepaling van de mate waarin de hervatting kan geschieden. Deze toestemming is in ieder geval vereist wanneer de ambtenaar gedurende meer dan een jaar voliedig verhinderd is ge- weest zijn betrekking te vervullen. Artikei E 12 1. Indien de ambtenaar tijdens de verhindering tot het vervullen van zijn betrekkingop grond van een aan burgemeester en wethouders d°or de bedrijfsgezondheidsdienst uitgebracht advies, in het belang van zijn genezing wenselijk geachte arbeid voor derden verricht, worden - zolang hij krachtens artikel E 11 aanspraak kan maken op zijn volle bezoldiging - de inkomsten uit deze arbeid op die bezol- diging geheel in mindering gebracht. 2. Gedurende de tijd, dat de ambtenaar krachtens artikel E 11 aanspraak kan maken op 80/ van zijn bezoldiging, worden de in het eerste lid bedoelde inkomsten op dat bedrag in mindering gebracht, voorzover deze 20% van zijn bezoldiging te boven gaan. Artikei E 13 1. Geen aanspraak op doorbetaling van bezoldiging bestaat, indien blij- kens het geneeskundig onderzoek, bedoeld in artikel E 7, lid 1, er sprake is van een in dat lid, onder c, bedoelde omstandigheid, ten- zij de ambtenaar daarvan op grond van zijn geestelijke toestand aeen verwijt kan worden gemaakt. 2. Oe doorbetaling van bezoldiging wordt gestaakt, indien en voor zolang: a. blijkens het geneeskundig onderzoek, bedoeld in artikel E 7, lid 1, zich een der omstandighedenbedoeld in dat lid, onder d of e, voor- doet; b. de ambtenaar weigert de in de artikelen E 5, lid 2 en E 10, leden 1 en 3, neergelegde verplichting tot het verlenen van medey/erking aan en door of vanwege de bedrijfsgezondheidsdienst in te stellen medisch onderzoek na te komen; c. de ambtenaar de volledige medewerking, bedoeld in artikel P 8, lid 1 van de Algemene burgerlijke pensioenwet, weigert te verlenen; d. de ambtenaar tijdens de verhindering om zijn betrekking te vervullen voor zichzelf of voor derden arbeid verricht, tenzij dit door de be- drijfsgezondheidsdienst in het belang van zijn genezing v/enselijk wordt geacht en burgemeester en wethouders daartoe toestemming heb- ben verleend; e. de ambtenaar in gebreke blijft op het door de bedrijfsgezondheidsdienst bepaalde tijdstip en in de door deze dienst bepaalde mate zijn betrek- king weer te vervullen, tenzij hij daarvoor een inmiddels opgekumen - do°r deze geneeskundige dienst erkende - reden heeft opgegeven. 3. Ten aanzien van het in het vorige lid, onder a,b en c bepaalde vindt door- betanng van bezc.diging wel plaats indien een ambtenaar van het zich niet houden aan de voorschriften op grond van zijn geestelijke toestand geen verwijt kan worden gemaakt. Artikel E 14 1. Burgemeester en wethouders kunnen, indien daarvoor naar hun oordeel bij- 2e afd. 26 augustus 1982

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 51