4e afd. 16 december 1982 INSTANDHOUDING KLEUTERSCHOOL "WINDEKIND" 137 Heemstede, 24 november 1982. Aan de raad, Naar aanleiding van uw besluit van 24 juni 1982, nr. 67, heeft de staats- secretaris van Onderwijs en Wetenschappen gunstig beschikt op de aanvraag om ontheffing (toepassing van artikel 11, tweede lid, van de Kleuteron- derwijswet) ten behoeve van het voortbestaan van kleuterschool "Winde- kind". De desbetreffende beschikking - welke voor u ter inzage is gelegd - betreft het jaar 1982. Bij zijn beslissing heeft de staatssecretaris vooral laten meewegen, dat de school in een "categoriale" behoefte voor- ziet, m.a.w. nodig is ook al is deze niet bouwkundig geïntegreerd met een lagere schoolAan het onderwijskundig integratie-aspekt is mede ten ge- volge hiervan geen doorslaggevende betekenis toegekend. Gelet op gestadig toenemende aantal kleuters dat de school bezoekt iser voldoende aanleiding om de school - indien mogelijk in ieder geval tot de invoering van de Wet op het Basisonderwijs - in stand te houden. Het aantal kleuters bedroeg over 1982 gemiddeld 23 1/3 (in 1981 22, in 1980 20); in januari 1983 zal het aantal kleuters vermoedelijk 30 bedragen. Voorts zal het aantal kleuters in de loop van dit schooljaar nog toene- men ten gevolge van het gereedkomen van woningen in Merlenhoven. Wij stellen u voor om - alvorens omtrent de opheffing van de school te besluiten - aan de Minister van Onderwijs en Wetenschappen het verzoek te richten ontheffing te verlenen van het bepaalde in artikel 11 van de Kleuteronderwijswet. Wij merken hierbij op, dat de minister blijkens een recente circulaire onder omstandigheden bereid is om voor een langere periode dan één jaar ontheffing te verlenen. Wij menen, dat het in het belang van de school is om de minister te verzoeken tot de invoering van de Wet op het Basisonderwijs (in beginsel op 1 augustus 1985) de onthef- fing te verlenen. Een ontwerp-besluit gaat hierbij. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 43