afe- 16 december 1982 144 Deze nadelen kunnen worden verminderd door een bundeling van gemeen- schappelijke regelingen op zodanige wijze dat aan deze regelingen Per regio dezelfde gemeenten deelnemen. Binnen de huidiqe opzet van het binneniands bestuur is geen volwaardig bestuurlijk kader voor- handen voor de behartiging van taken die door de maatschappelijke en technische schaalvergroting als het ware zijn komen te zweven tussen provincie en gemeenten. De oplossing van het aangaan van gemeenschappelijke regelingen voor deze regionale taken heeft nadelen die met het toenemen van het aan- tal regelingen steeds minder aanvaardbaar worden. tr zai derhalve gestreefd moeten worden naar een bestuurlijk proces waarbij ook op regionaal niveau zoveel mogelijk sprake is van een samenhangende en democratische afweging van allerlei belangen. üe bestaande regionale samenwerkingsorganen bieden daartoe goede aanknopingspunten, omaat daar al een meer samenhanqende belangen- afweging plaatsvindt dan bij afzcnderlijke gemeenschapnelijke rege- lingen. Eeri van de uitgangspunten voor de indeling van de orovincie is dan ook de afstemming op de regionale samenwerkingsorqanen. De andeie uitgangspunten zijn: de bestaande gemeentegrenzen (geen split- sing van gemeenten) en de bestaande provinciegrens (echter wel aan- dacht voor Hillegom). Als criteria voor de indeling in samenwerkingsgebieden worden ge- hanteerd: 1) maatschappelijke samenhangen (=gericht op stedelijke verzorgings- centra) 2. bestuurlijke samenhangen (=bestuurlijke relaties als uitvloeisel van de maatschappelijke samenhangen) Het streven van G.b. om te komen tot een bundeling en integratie van gemeenschappelijke regelingen per samenwerkingsgebied vindt ten dele ondersteuning in het wetsontwerp tot herzieninq van de Wet Gemeen- schappelijke Regelingen. Het wetsontwerp beooot echter helaas (aldus G.S.) juist het aan banden leggen van de gemeenschappelijke regelingen. De uitoefening do°r reaionale samenwerkingsorganen van de coördinerende plannerlde en sturende bevoegdheden ten opzichte van de deelnemende gemeenten - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 68