16 december 1982 144 neachte relaties tussen bestaande samenwerkinasgebieden (of delen daar- van; en op basis daarvan keuzes zouden zijn qedaan en gebruik gemaakt zou zijn van bestaand onderzoek ten aanzien van de qewenste c.q. nood- zakelijke gebiedsindeling. Vanuit het samenwerkingsgêbied Zuid-Kennemerland bestaan immers di- verse relaties met aangrenzende samenwerkingsgebieden of delen daar- van. Genoemd kunnen worden: de regionale. brandweer, de B.B. het ambu- 1ancevervoerde politionele samenwerking en de gezondheidszorg (R.O.G.K., ziekenhuissituatie). Deze relaties gaan voornamelijk in de richting van de IJmond. Met het samenwerkingsgebied Amstel en Meerlanden bestaan relaties in het kader van de NORON en het woningmarktonderzoek. Daarbij maken de samenwerkingsgebieden IJmond, Amstel en Meerlanden en Zuid-Kennemerland onderdeel uit van een planningsregio gezondheidszorg. De door de Gedeputeerde Staten voorgestane gebiedsindeling is naar ons oordeel in hoofdzaak gebaseerd op bestuurlijke samenhangen. De maat- schappelijke samenhangen krijgen nauwelijks aandacht. Dit mag verklaarbaar zijn doordat deze samenhangen minder exact begrens- baar zijn en het doel van de nota is, te komen tot een concrete regio- nale gebiedsindeiing. Maar de maatschappelijke samenhangen vo.rmen een wezenlijke basis voor bestuurlijke indeling. Daarom hechten wij er zeer aan, dat er in de toekomst vormen gevonden zulien worden, waarin aan deze maatschappelijke samenhanaenméér bestuurlijke vertaling zal kunnen worden gegeven dan al leen in de vorm van een regionale gebiedsindeling. Dit brengt ons dan zelf tot de vraag welke keuze het gewest moet maken, waafbij in principe een viertal mogelijkheden aanwezig zijn. a. Instemming met het voorstel van Gedeputeerde Staten, derhalve de huidige regio handhaven. b. Het bevorderen van een samengaan van de regio's Zuid-Kennemerland en IJmond. c. Bevorderen van een samenqaan van de regio's Zuid-Kennemerland en Amstel en Meerlanden. d. Het bevorderen van een samengaan van de regio's Zuid-Kennermerland IJmond en Amstel en Meerlanden.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 70