2e afd. 16 december 1982 4e WIJZIGING VERORDENING PRECARIORECHTEN 145 Heemstede, 9 december 1982. Aan de raad, Bij uw besluit van 29 oktober 1981, nr. 119, is de 3e wijziging van de verordening Precariorechten vastgesteid. De wijziging had betrekking op een verhoging van de tarieven met 4%. Naast deze verhoging zijn ook enige wijzigingen van redactionale aard aangebracht. Blijkens de circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken d.d.23 juli 1982, mogen de overheidstarieven voor 1983 met maxi- maal 4% stijgen. Wij stellen u voor van de maximaal toegestane verhoging gebruik te ma- keri en de tarieven, opgenomen in de bij de verordening behorende ta- rieventabel met 4% te verhogen. Bij uw besluit van 30 oktober 1980, nr. 119 voerde u een regeling in dat ook de omzet van brandstofinstallaties een bestanddeel van het. pre- cariorecht werd. Uit de opgedane ervaringen over het le jaar van aanslagoplegging is ons gebleken, dat een heffing over de omzet, naast de reeds verschuldigde precariorechten voor het gebruik van gemeentegrond, de kleinere omzet- ten onevenredig zwaar belast werden. Hierbij is een vergelijking ge- maakt met het servicestation aan de Heemsteedse Dreef. Bovendien geldt als bezwaar dat met een"omzetheffing"geen rekening wordt gehouden met de mate van gebruik van de gemeentegrond. De situering in en op gemeen- tegrond van de diverse installaties verschillen n.l. aanzienlijk ten op- zichte van elkaar. Wij stellen u in meerderheid voor de betreffende beoalingen omtrent de "omzetheffing" te laten vervallen. Een ontwern-besluit tot 4e wijziging van de verordening wordt ter vaststeiling bijgevoegd. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H.van den Hoek. De burgemeester, O.R.van den Bosch. GEWIJZIGD SXEKPLAAR

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 75