4e afd. 27 januari 1983 4 Wel is gebleken, dat de nota niet voor een ieder gemakkelijk toegankelijk is. Dit is een nadeeldat voor een deel is te wijten aan de formulering van de probiematiek, maar overigens te maken heeft met de inhoud van het beschreven onderwerp. Als gevolg daarvan konden ook niet alle aanbevelin- gen even concreet zijn. Het stuk dient te worden gezien als een nota van uitgangspunten, waarop kan worden teruggevalien bij de beleidsvorming en waarnaar overigens ook de betrokkenen bij het onderwijs kunnen verwijzen als het om hun belangen gaat. Van betekenis is erop te wijzen, dat de be- sturen van de bijzondere scholen biijkens hun reakties met de nota kunnen instemmen. In het hierna volgende zullen wij op basis van het advies van de commissie op de reakties uit het onderwijsveld en de door haar in de nota'gegeven aanbevelingen een aantal onzes inziens van belang zijnde onderwerpen uit de nota van commentaar voorzien. (Hierna onder I). Daarna volgt (onder II) een bespreking van de nota "Prognose schoolbevol- king 1985-1988", die in juni is uitgebracht door de heer drs. M.J. van Langen. De bespreking van deze nota is hier op zijn plaats, omdat deze een vervolg is op een eerder uitgebracht rapport van de redaktiecommissie (nota "Scholen'van april 1980). I. DE NOTA "BASISONDERWIJS". a. Gemeenschappelijke medezeggenschapsraden voor scholenkoppels. (Vgl. advies pag. 1, tweede gedeelte; nota pag. 53; aanbeveling nr. 2). Wij kunnen thans mededelen, dat alle scholenkoppels een gemeenschappelijke voorlopige medezeggenschapsraad hebben gevormd. A1s logisch vervolg daarop zullen deze raden ook in hun definitieve samen- stelling (per uiterlijk 1 februari 1984) per scholenkoppel funktioneren. b. Verworvenheden van het kleuteronderwijs/lager onderwijs. (Vgl. advies pag. 2, vierde alinea e.v.; nota pag 4. tot en met 9; aanbe- velingen nrs3 en 7) Het is verheugend, dat in diverse commentaren aandacht wordt gevraagd voor de problemen die verbonden kunnen zijn aan een "overvleugeling" bij de in- tegratie van de kleuterschool door de lagere school. Terecht wordt erop ge wezen, dat ervoor moet worden gewaakt, dat de verworvenheden van het kleu- teronderwijs ondergewaardeerd raken. Wij kunnen ons wat dit betreft goed vinden in de uitgangspunten dienaangaande van de redaktiecommissie.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 10