Enig tegenwicht, zoals door het team van de Crayenesterbasisschool naar voren is gebracht, is naar onze mening daarnaast evenzeer op zijn plaats. H Een overwaardering van de didactiek en de schoolorganisatie zoais die in - het kieuteronderwijs gestaite krijgt, kan immers evenzeer tot onevenwich- tige situaties leiden waarmee het integratieproces niet gediend is. De serieuze aandacht voor deze problematiek zai onder meer moeten uitgaan van de schooiadvies- en begeleidingsdienst. Waar mogeiijk zullen wij op dit gebied stimuierend optreden. c. Informatiepakket Schooiwerkplan. (Vgl. advies pag. 3, bovenaan; nota pag. 75; aanbeveiing nr. 11). Wij achten het, anders dan de redaktiecommissie, niet gewenst uit eigen beweging aan de scholen en oudercommissies één of meer exemplaren van het j "Informatiepakket Schoolwerkplanontwikkeiing" ter beschikking te stellen. De reden hiervan is niet gelegen in de inhoud van deze pubiikatie. Het informatiepakket is echter één van de vele pubiikaties op hetzeifde ter- rein, waaromtrent het gemeentebestuur uit hoofde van zijn positie geen keuze behoort te doen. De oudercommissies en schooiteams (c.q. schoolbe- sturen) dienen daarover immers zelf te beslissen. Wij zijn wei bereid eraan mee te werken, dat gemeentelijke middelen extra ter beschikkmg worden gesteid om een dergeiijke aanschaffing te doen, als daarom door betrokkenen wordt verzocht.Het gaat hierbij overigens slechts om een ge- ring bedrag per schooi d. "Management-taak" van de schoolleiding. (Vgi. advies pag. 3, midden; nota pag. 81, 82; aanbeveling nr. 16). Wij hebben begrip voor het standpunt van de redaktiecommissie waar zij stelt, dat de schoolieiding niet beiast dient te zijn met oneigeniijke taken op bijvoorbeeld administratief gebied. Dit iaat o.i. echter onver- let, dat de schoolleiding bepaalde taken dient te vervuHen die met het oog op haar leidinggevende en coördinerende funktie juist door haar moe- ten worden vervuld. De rijksoverheid stelt daarvoor ook faciliteiten be- schikbaar in de vorm van lesvrije tijden voor de schoolleiding, gereia- teerd aan de grootte van de schoolSinds 1974 is ook voor gemeentereke- ning op elke school een part-time leerkracht beschikbaar voor één school- tijd per week. Gelet ot) de huidiqe financiëie situatie îs het vrijwel uftoesloten te achten dat nop meer financiële facillteiten kunnen worden geboden Afweqina hiervan tecen andere beleidswensen. ook in andere beleids sectoren, is echter steeds aan de orde. Wij zijn overigens met voornemens een voorstel te doen om terug te komen od de ooheffing van het inst.tuut 4e afd. 27 januari 1983 I

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 11