4e afd. 27 januari 1983 4 het Basisonderwijs) kan het volgende worden opgemerkt. Als gedurende drie achtereenvolgende jaren een kleuterschool wordt bezocht door min- der dan 30 kleuters, dan moet deze in beginsel worden opgeheven (open- bare schoien) c.q. dan vervait de aanspraak op rijksvergoeding (bijzon- dere kleuterscholen)tenzij de minister ontheffing verleent op grond van bijzondere omstandigheden (bijv. een gunstige ontwikkeling van het aantal kleuters, onderwijskundige belangen met het oog op integratie). Thans wordt de openbare kleuterschool "Windekind" in stand gehouden op grond van een ministeriële ontheffing. Vermoedelijk wordt deze onthef- fing althans tot 1 augustus 1985 verleend. Ten aanzien van de openbare Berkenrodekleuterschool wordt binnenkort een beslissing van het ministe- rie op een ontheffingsaanvraag verwacht. De openbare kleuterschool Klim- op zal met ingang van het jaar 1984 slechts met een ontheffing kunnen blijven voortbestaan. Hetzelfde geval doet zich voor bij de protestants- christelijke school "De Waterhoentjes"Alle andere kleuterscholen kun- nen zonder meer blijven voortbestaan tot 1 augustus 1985. Voor wat betreft de lagere scholen ligt de wettelijke opheffingsnorm bij een aantal van 75 leerlingen. Geen van de bestaande scholen behoeft vdör de invoering van de Wet op het Basisonderwijs te worden opgeheven. Afgaande op de prognosecijfers voor 1985 zal echter moeten worden aangeno- men, dat êén school in het centrum van de gemeente geen bestaansrecht meer zal hebben door het teruglopen van het aantai leerlingen. Omstreeks 1988 zullen nog één of twee andere scholen in de "gevarenzône" komen. Welke scholen dit zullen zijn en in welke mate de daling van het leerling- potentieel zich doorzet, zal echter mede afhankelijk zijn van de tot stand- koming van de nieuwbouw (met name in het plan Blekersvaartweg)Door de nieuwbouw in Merlenhoven en in De Glip zullen de drie in het zuidelijk deel in de gemeente gelegen lagere scholen tot in ieder geval omstreeks 1995 kunnen voortbestaan als basisschool. Wij menen thans met bovenstaande conclusies uit het rapport te kunnen vol- staan zonder concrete voorstellen te dcen tot opheffing van een bepaalde schoolNaar onze mening zullen bij de invoering van de Wet op het Basis- onderwijs beslissingen daaromtrent dienen te worden genomen, aangezien nog een potentieel van ongeveer 90 kleuters van kleuterscholen verdeeld zal worden over de te vormen basisscholen. Aangenomen moet immers worden, dat de drie nu nog "categoriale" kleuter- scholen niet alle in stand zullen kunnen blijven na 1 augustus 1985.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 13