4e afd. 27 januari 1983 5 AANSCHAFFING NIEUWE REKENMETHODE PRINSES BEATRIXSCHOOL Heemstede, 4 januari 1983. Aan de raad, Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Heemstede heeft op 6 oktober 1982 (ingekomen 14 oktober 1982) medewerking gevraagd om ingevolge artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 gelden te mogen ontvangen voor het aanschaffen van een nieuwe rekenmethode ten behoeve van de Beatrixschool Op de school is thans de methode Nieuw Rekenen in gebruik. Het is de be- doeling deze rekenmethode te vervangen door de methode Niveau Rekenen. Het schoolbestuur voert hiervoor de volgende argumenten aan. In de huidi- ge methode is een opbouw in moeilijkheid nauwelijks aanwezig. Het hoofd- rekenen en de redaktiesommen zijn niet systematisch van opzet. Voorts kan met de huidige methode niet of nauwelijks gedifferentieerd worden gewerkt. Individuele verschillen tussen leerlingen kunnen moeilijk met deze metho- de worden benaderd. Aanvullingen door het schoolteam zijn noodzakelijk. De opbouw van de methode Niveau Rekenen voldoet volgens het schoolbestuur geheel aan de eisen van het team voor het schoolwerkplan. Naar onze mening zijn echter geen argumenten aanwezig om op grond van ar- tikel 72 Lager-onderwijswet 1920 medewerking te verlenen. De thans gehanteerde methode kan onderwijs-inhoudelijk niet worden gekarak- teriseerd als verouderd. De gevraagde methode is weliswaar zoals in de toelichting door het bestuur wordt aangegeven anders van opzet, maar daar- om mag de thans gehanteerde methode, die nog leverbaar is, niet als on- bruikbaar worden gezien. Wij menen derhalve dat door inwilliging van de aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, zuilen worden overschreden. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor de gevraagde medewerking te weigeren. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 17