2e afd. 27 januari 1983 ORGANISATIE VAN DE SEKTOR SPORT 7 Heemstede, 18 januari 1983. Aan de raad, Hieronder zullen wij u een aantal voorstellen doen met betrekking tot de organisatie van de sektor sport. Achtereenvolgens zullen wij daar- bij behandelen datgene wat de aanleiding vormde voor deze voorstellen; de huidige situatie; de onderscheiden mogel ijkheden voor de organisatie; de gewenste organisatie voor Heemstede; de personele gevolgen; de finan- ciële consequenties en tot slot de samenvatting inhoudend een aantal con- crete voorstellen. 1. Aanleiding Reeds gedurende een reeks van jaren vindt een discussie plaats of de in Heemstede gekozen oplossing, waarin het "sportgebeuren" ge- concentreerd is in de Heemsteedse Sportstichtingoptimaal is. De laatste keer dat in de gemeenteraad hierover werd gediscussieerd was bij de 'wijziging van de statuten waartoe op 28 jur.i 1973 werd besloten. Ook binnen de sportstichting zelf is deze vraag gesteld. Verv.ezen wordt o.m. naar de discussie in het algemean bestuur in juli en sep- tember 1978. Dat op dat moment ook binnen de raad de vraag levend was blijkt. uit het feit dat de volgende beleidsintentie werd vastgesteld: "de reeds op gang gekomen discussie over het verbeteren van het functioneren van de Sportstichting zal binnen tvfôe jasr tot resul- taten moeten hebben geleid. Daarbij zal tevens zorg gedragen nceten worden voor een duidelijker tot uitir.g komen van de sport in de gemeentelijke meerjarenplanning". Deze intentie is door ons college overgenomen. Helaas moet geconstateerd wcrden dat het niet nogelijk is gebleken binnen de gestelde termijn hieraan te voldoen. Wij liebben u bij de behandeling van het beleidsplan in het najaar 1981, ons voornemen kenbaar gemaakt om in het laatste jaar van deze be- stuursperiode hieraan aandacht te schenken. Tot slot merken wij op dat inmiddels de bouw van het multifunctione- le sportcomplex gerealiseerd wordt. In ons voorstel tot het verlenen van het benodigde krediet merkten wij het volgende op: "ter. aanzien van het beheer van het complex gaan wij voorsnands uit var, een onderbrenging bij de Heemsteedse Sportstichtir.g. Wij zullen echter

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 21