2e afd. 27 januari 1983 7 Uit dit schema blijkt de dubbelfunctie van de directeur die tevens secretaris-penningmeester is van het dagelijks- en algemeen bestuur. Hij wordt hierin bijgestaan door een stafbureau waar ook de admi- nistratie bijgehouden wordt. Onder zijn leiding functioneren de groepen die belast zijn met het toezicht op, alsmede het onderhoud van de verschillende objecten. Hij treedt daarbij coördinerend op. 2.2. Het_functioneren. De procedure voor de voorbereiding van de besluiten door uw raad vindt zijn grondslag in de gemeentewet. Alleen het raadplegen van de commissie van advies is niet imperatief voorgeschreven. De instelling van de commissie is immers ook facultatief. Wel is het algemeen gebruik dat raadscommissies voor de advisering aan de colleges van burgemeester en wethouders worden ingesteld en dat ook adviezen gevraagd worden, met name ter voorbereiding van de raads- vergadering. Deze procedure wordt algemeen als goed ervaren, omdat het mogelijk blijkt dat meer gedetailleerde vragen in de commissie behandeld worden zodat de raad zich tot de hoofdlijnen kan bepalen, hetgeen een efficiënte besluitvorming bevordert. Indien adviezen of verzoeken van de sportstichting aan de orde zijn is aan de hierboven geschetste procedure al een besluitvormingsproces voorafgegaan. Dit proces is als volgt. Na de ambtelijke voorbereiding vraagt het dagelijks bestuur na al of niet een voorlopig standpunt te hebben inqenomen advies aan dedesbetref- fende commissie. Als de commissie advies heeft uitgebracht bereidt het dagelijks bestuur een besluit voor het algemeen bestuur voor. Na beraadslaging en besluitvorming in het algemeen bestuur brengt het dagelijks bestuur ter uitvoering hiervan advies uit aan ons college, waarna de hierbovengeschetste procedure gevolgd wordt. Volledighéidshalve merken wij op daf niet alle besluiten deze totale weg hoeven af te leggen. Er zijn immers ook zaken waar de sport- stichting niet bij betrokken wordt, zoals subsidieverzoeken, en er zijn zaken waarin de sportstichting autonoom kan beslissen, zoals het uitbesteden van werk ais daar geld voor beschikbaar is op de begroting. - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 24