2e afd. 27 januari 1983 7 De ambtelijke organisatie kent, zoals reeds geschetst, de dubbelfunktie direkteur/secr. penningmeester. Organisatorisch zijn dit elkaar "bijten- de funkties", zodat het wenselijk is hierin verbetering aan te brengen. In de praktijk blijkt dat de ambtelijke ondersteuning van het bestuur op een aantal gebieden voor verbetering vatbaar is, omdat de organisatie gezien de kwantitatieve bezetting kwetsbaar is. Gelet op de werkhoeveelheid is het echter niet verantwoord hieraan een uitbreiding te geven. Bovendien zijn wij van oordeel dat de realisering van het nieuwe multi- funktionele sportkomplex (schaalvergroting) voldoende aanleiding geeft om te komen tot een ingrijpende reorganisatie. Erkend wordt dat de sport- stichtingsvorm het onmogelijk maakt in de toekomst financiële voordelen te realiseren, die in een andere konstruktie wel tebehalen zijn, zulks zonder dat overigens in het geding zijnde'belangen onredelijk worden ge- schaad. Onder genoemde voordelen zijn vele elementen te brengen, waar- van alleen al in het oog springt het aspekt dat de recreatie in de toe- komst voor steeds meer mensen een belangrijke rol zal gaan spelen. Daar- om moet ernaar worden gestreefd om de sport- en recreatiemogelijkheden ook voor zoveel mogelijk mensen financieel bereikbaar te maken. Bij de keuze voor een alternatieve beheersvorm dient de beleidsaavisering aan ons college en aan de raad los-gekoppeld te worden van het beheer van de onderscheiden sportcomplexen. Er ontstaat dan een bestuurlijke organi- satie naast een "beheers" organisatie, zodat de vermenging die nu plaats- vindt in het bestuur van de sportstichting voorkomen kan wordén. Over de mogelijke andere beheersvormen gaan wij hieronder nader in. 3. De vorm voor het beheer van de sportcomplexen moet aan een aantal eisen voldoen. Deze eisen kunnen als volgt worden samengevat: A. De gemeente, die het exploitatietekort draagt, dient voldoende waar- borgen te hebben dat de wijze van gebruik van de akkommodaties en de daarmede verband houdende exploitatielasten, passen binnen het totale gemeentelijke beleid. B. De gemeente dient over voldoende mogelijkheden te beschikken om de uitvoering van dit beleid op elk gewenst moment te kunnen controleren. C. De door de gemeente vastgestelde beleidsdoelstellingen dienen tegen de laagst mogelijke kosten te worden gerealiseerd.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 25