2e afd. 27 januari 1983 7 D. De beherende instantie dient te beschikken over voidoende deskundig- heid en slagvaardigheid om adequaat te kunnen beslissen. De beherende instantie dient de mogelijkheid te hebben om met een bedrijfsmatige aanpak van de exploitatie deze doeisteilingen zo effektief en efficiënt mogeüjk te reaiiseren. 3.1. Inbreng van derden. Om het bovenstaande te waarborgen bestaat er behoefte aan externe deskun- digheid omdat de gemeente deze niet in huis heeft. Gelet op ervaringen elders hebben wij kontakt gezocht met Sportfondsen Nederland N.V. (S.F.N.). Deze instelling is bereid gevonden de hiervoor benodigde deskundigheid te leveren. Bovendien is hiervan het voordeei dat permanent beschikt kan worden over elders in het land opgedane ervaringen bij de exploitatie van gelijksoortige sportcomplexen. 3.2. Gebruikelijke beheersvorm. Meestal wordt bij de samenwerking tussen gemeenten en SFN gekozen voor een struktuur, die giobaai er als voigt uitziet: A. SFN richt een Naamioze Vennootschap (N.V.) of BesToten Vennootschap (B.V.) op, die de exploitatie ter hand neemt. B. De plaatselijke N.V. of B.V. sluit een overeenkomst met de gemeente. De beiangrijkste bepaiingen van deze overeenkomst zijn: 1. De N.V. huurtde akkommodatie van de gemeente. 2. Het bestuur van de N.V. of B.V. wordt gevormd door een Raad van Be- heer. Alle leden van deze Raad van Beheer (uitgezonderd 1 Tid namens SFN) worden benoemd en ontslagen op aanwijzing van het gemeentebe- stuur. 3. Voor de volgende beslissingen van de Raad van Beheer is voorafgaan- de goedkeuring van het gemeentebestuur vereist: - vaststeiling van de begroting; - vaststellen van de tarieven; - het vaststeilen van de jaarrekening; - vaststeilen van de openstellijigstijden - het doen van investeringen, aangaan van Teningen, etc. 4. De gemeente keert aan de N.V. of B.V. het exploitatietekort uit. C. De N.V. of B.V. sluit een overeenkomst tot advies en dienstverlening met SFN. Het door SFN te ieveren standaarddienstenpakket omvat in -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 26