a'd* 27 januari 1983 7 Gezien het feit dat de invloed en de contrôle door de democratische or- ganen van de gemeente (Gemeenteraad, B&W) ook in eerder genoemde struk- turen in voldoende mate mogelijk zijn lijkt op grond van mindere gericht- heid op bedrijfsmatige aanpak deze beheersvorm minder geschikt ten op- zichte van de andere beheersvormen. Om tot een zo optimaal mogelijk bedrijfsmatig beheer te komen zijn wij van mening dat de B.V. hiervoor de meest gewenste oplossing is. De huur- en exploitatie-overeenkomst, die met de op te richten B.V. geslo- ten zal worden ligt voor u, op de gebruikelijke wijze, ter inzage. Gelet op het hierbovenstaande komen wij tot de conclusie dat de Heemsteed- se Sportstichting opgeheven zou dienen te worden. De adviesfunktie vanuit de sportwereid" zou dan opgedragen kunnen worden aan de commissie voor sport en recreatie die daartoe uitgebreid zal worden met niet-raadsleden. Daarnaast zijn wij van mening, mede op advies van de Sportstichting, dat het van belang is om een zgn. gebruikerscommissie in te stellen. Hierdoor wordt de inbreng van de sport in het toekomstig beleid voldoende gewaarborgd. Deze commissie zal moeten worden geformeerd door en vanuit de vaste gebruikers. Wij stellen ons voor om met name in de beginfase hier- voor de nodige stimulansen te geven. De beheersfunktie zou moeten worden opgedragen aan een op te richten plaatselijke N.V. of B.V. De voorkeur gaat daarbij uit naar een B.V. omdat dan een geringer aandelenkapitaal volge- stort hoeft te worden, de aandelen niet verhandelbaar zijn en het deponeren van de jaarrekening met een accountantsverklaring bij het Handelsregister niet nodig is. Aan deze voor N.V.'s verplichte vorm van publikatie bestaat geen behoefte. De openbaarheid, waaraan op zich wel behoefte bestaat, is vanzelfsprekend op andere wijze gewaarborgd. Indien u deze zienswijze van de meerderheid van ons college deelt dan zal do°r Sportfondsen Nederland N.V. een plaatselijke B.V. opgericht worden. De statuten van de op te richten B.V. liggen voor u ter inzage. Vervolgens zal ter uitvoering hiervan een huur- en exploitatieovereen- komst gesloten worden met de opgerichte B.V. Het concept van deze overeen- komst 1 igt eveneens voor u ter inzage."' Tenslotte zal de plaatselijke B.V. met SFN een overeenkomst tot advies en dienstverlening aangaan. Het concept van deze overeenkomst met aanhangsel ligt mede voor u ter inzage. Uit een oogpunt voor efficiëncy verdient een integratie van het beheer van -10-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 30