4e afd. 27 januari 1983 2 FLEXIBELE AANDUIDING GROENE GOLF HEEMSTEEDSE DREEF Hee.nstede, 15 december 1982. Aan de raad, In uw vergadering van 24 juni 1982 besloot u een krediet van 50.000, te verlenen ten behoeve van de invoering van een groene golf op de Heem- steedse Dreef voor de spitsuren gedurende maximaal één jaar. Wij achten het gewenst de automobilisten kenbaar te maken dat op de Heem- steedse Dreef een groene golf in v/erking is en dat de aanbevolen snelheid 45 km per uur is. Dit kan o.i. het beste bereikt worden door een 'flexibele aanduiding op de poortkruispunten. Het moment waarop het groene golf-pro- gramma in werking treedt, hoeft namelijk niet voor alle dagen van de week hetzelfde te zijn. Zo is er op donderdag vaak een uitloop van de avond- spits t.g.v. de koopavond en begint de avondspits op vrijdag meestal eer- der dan op andere dagen van de week. Tevens zijn er verschillen tussen de zomer- en wintermaanden. Ook is het niet ondenkbaar dat voor de ochtendspits of tijdens drukke rekreatiezondagen een groene golf met een andere adviessnelheid nodig is dan voor de avondspits of een normale werkdag. Om genoemde redenen is een flexibele aanduiding van de groene golf te prefereren boven borden met vaste (uitgebreide) teksten. Een flexibele aanduiding is te realiseren door het plaatsen van lantaarns met drie lichten die aangestuurd worden door de verkeersprocessor. In de bovenste lens komt het bekende groene golf symbool en in de middelste lens de adviessnelheid. De onderste lens blijft in eerste instantie onbenut en kan eventueel gebruikt worden om een tweede adviessnelheid aan te duiden. Afhankelijk van het tijdstip kan dan de middelste of onderste lens aange- stuurd worden. Eventueel kan in het geval van aanduiding van slechts één adviessnelheid de onbenutte lens gebruikt worden als signaal om de automo- bilisten te attenderen op de in werking zijnde groene golf. De lokaties waar de lichtmasten o.i. geplaatst dienen te worden, zijn: - het Wipperplein (K1) voor het verkeer in de zuid-noord richting; - het kruispunt Heemsteedse Dreef/Julianaplein (K3) voor het verkeer in de noord-zuid richting;

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 5