2e afd. 27 januari 1983 12 BOUW 2 AANGEPASTE H.A.T. EENHEDEN IN HET PLAN MERLENHOVEN Heemstede, 18 januari 1983. Aan de raad, In oktober j.I. heeft uw college besloten uit 's rijksjkas aan te vragen en te aanvaarden een jaarlijkse bijdrage in het exploitatie-tekort van de 26 H.A.T. eenheden in het plan Merlenhoven. In een later stadium is het mogelijk gebleken nog 2 aangepaste kleine woningen te bouwen. Deze 2 kleine woningen komen, evenals de voornoemde 26 woningen, in de plaats voor de geplande garages. De twee aangepaste woningen worden gelijktijdig gebouwd met de 26 H.A.T. eenheden en de 120 woningwetwoningen door Bouwbureau EBA B.V. te Amster- dam in opdracht van de woningbouwvereniging "De Haemstede". De minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer kan met het bouwplan instemmen en is inmiddels akkoord gegaan met de overeengekomen aanneemsom. De woningen bevatten, naast de aanpassingen, woon-eetkamer, open keuken, slaapkamer, douche met toilet, ha1 en berging Voor de financiering van de in totaal 28 kleine woningen is een lening op de kapitaalmarkt afgesloten welke lening inmiddels door de gemeente is ge garandeerd. De bouwkosten worden inclusief de omzetbelasting en exclusief de aanpassingen geraamd op f 161 .757, Hierin zijn begrepen de aanneem- som voor de bouw inclusief de kosten voor de c.v. installatie, architec- tenhonorarium, aansluitkosten, kosten onvoorzien en renteverlies tijdens de bouw. De grondkosten worden geraamd op f 27.367,--. Hierin zijn tevens begrepen de kosten voor bouwrijp maken en renteverlies tijdens de bouw. De totale stichtingskosten worden derhalve geraamd op f 161.757,— en f 27.367,f 189.124,of f 94.562,per woning. De kosten voor de aanpassingen komen op grond van de Beschikking gelde- lijke steun gehandicapten voor vergoeding in aanmerking. Deze vergoeding is inmiddels aangevraagd. Voor de berekening van de vraaghuur geldt de tabel behorende bij de Be- schikking geldelijke steun huurwoningen 1975. Het percentage bedraagt4,2 van de stichtingskosten, zodat de gemiddelde aanvangshuur voorlopig be- rekend is op f 331,— per woning per maand, exclusief de kosten van risi- coverrekening wegens loonsverhogingen en stijging materiaalprijzen, even-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 15