4e afd. 24 februari 1983 14 HERSTEL BRAND- EN WATERSCHADE JACOBASCHOOL EN JACOBA-KLEUTERSCHOOL Heemstede, 26 januari 1983. Aan de raad, Het bestuur van de Stichting R.K. Onderwijs Heemstede heeft op 21 januari j.1. aanvragen ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 en artikel 50 van de Kleuteronderwijswet ingediend tot het verkrijgen van medewerking voor het herstel van het gebouw en de inventaris van de Jacobaschool voor lager onderwijs en het herstel van de inventaris van de Jacoba-kleuter- schoolAls gevolg van een brand op 10 januari zijn dat gebouw en de in- ventaris gedeeltelijk verwoest, c.q. beschadigd. Een deel van het dak, de zolder en een trap, alsmede het documentatiecentrum zijn door de brand ernstig geteisterd, terwijl er verder in het gebouw veel waterschade is. De leerlingen ontvangen thans onderwijs in het gebouw van de Valkenburg- schoolDe gemeente is tegen de brandschade verzekerd. Tegen het verlenen van de gevraagde medewerking bestaano.i. geen bezwaren. Wij stellen u voor hiertoe te besluiten. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, A. Buiter, l.s. O.R. van den Bosch. De raad van de gemeente Heemstede; gelezen de verzoeken om medewerking van het bestuur van de Stichting R.K. Onderwijs Heemstede, ingekomen op 21 januari 1983, om op grond van arti- kel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 en artikel 50 van de Kleuteronder- wijswet de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het herstel van het gebouw en een aanvullende inrichting van de Jacobaschool voor lager onderwijs, respektievelijk een aanvullende inrichting van de Jacoba-kleuterschoolzulks in verband met de op 10 januari j.l. ontstane brand- en waterschade; overwegende dat de aanvragen aan de gestelde eisen voldoen;

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 19