i 4e afd. 24 februari 1983 15 de hand heeft gedaan, alsmede voor de datum en het tijdstip van de ver- koop. Vermelding van al deze gegevens kan de opsporing van ontvreemde goederen vergemakkelijken. ArtiEel 3. Het spreekt vanzelf, dat het register dient te zijn ingericht volgens een modeldat is toegesneden op de inhoud van artikel 2. Dit onderwerp leent zich niet goed voor een regeling bij (deze) verordening. Het ligt meer op de weg van burgemeester en wethouders aan deze regeling vorm te geven. Artikel 4. Er kunnen zich in de praktijk situaties voordoen die tot afwijking van de in artikel 2 gegeven voorschriften noodzaken. In die gevallen kan er plaats zijn voor een ontheffing. Artikel 4 schept daartoe de mogelijkheid. Artikel 5. Ook deze bepaling is geënt op artikel 437 van het Wetboek van Strafrecht. Zij legt de ondernemer enkele verplichtingen op die er vooral op gericht zijn knoeierijen met het register tegen te gaan. Bij de uitvoering van deze bepaling is aan de burgemeester als hoofd van de plaatselijke politie een centrale plaats toegekend. Hij is het die het register waarmerkt, aan wie het register telkens op eerste vordering moet worden getoond en aan wie het overigens voor on- derzoek moet worden afgegeven. De burgemeester heeft de mogelijkheid één of meer van deze taken aan een door hem aan te wijzen ambtenaar op te dragen, waarbij in dit verband met name aan politie-ambtenaren kan worden gedacht. Voor de in dit artikel, onder e, genoemde termijn van twee jaar is aan- sluiting gezocht bij de verjaringstermijn voor overtredingen. Artikel 6. Zijn de voorgaande bepalingen vooral gericht op de relatie ondernemer - register, artikel 6 heeft een ruimere strekking. Deze bepaling, die is gebaseerd op artikel 437 ter van het Wetboek van Strafrecht, bevat voor- schriften die in het algemeen het gevaar voor heling beogen te voorkomen. De inhoud daarvan spreekt voor zichzelf. Behoort bij raadsbesluit d.d. 24 februari 1983. De gemeentesecretaris, -6- i v

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 26