'e afd. 24 februari 1983 22 AKTUALISERING FINANCIELE SITUATIE Heemstede, 15 februari 1983. aan ue raau Bij de behandel i ng van de begroting voor 1983 hebben wij u toegezegd met een nieuw financieel overzicht te konen zodra over een aantal toen noq onzekere faktoren meer duidelijkheid zou zijn ontstaan. In het bij- zonder werd hierbij gedacht aan het regeerakkoord en de verwerkinq hiervan Thans hebben wij een overzicht vervaardigd waarin opgenomen zijn de po- sitieve en negatieve ontwikkelingen ten opzichte van het dekkingsplan 1983-1987. Dit-overzicht bieden wij u hierbij aan. Het grootste effekt in negatieve zin wordt veroorzaakt door de wijzi- ging van de algemene uitkering ingevolge het regeerakkoord. In de circuiaire van 17 december 1982 doet de staatssecretaris van bin- nenlandse zaken nadere mededelingen over de uitkeringen uit het gemeen- tefonds over de jaren 1982 en 1983. Tevens wordt aangegeven welke ombuigingen tot en met 1986 te verwachten zijn. De aanpassingen tengevolge van getroffen salarismaatregelen hebben in bëginsel geen budgettaire consequenties omdat deze maatregelen ook invioed hebben op de gemeentebegroting. De ombuigingen daarentegen zul- len wel budgettaire consequenties te zien geven. Zoals uit het eerder- genoemde overzicht blijkt gaat het met name in de komende jaren orn aan- zienlijke bedragen. De strekking van de concrete korting voor 1983 ad 235.000,— wordt verdedigd als volgt. Voor 50% betreft het een kor- ting van algemene aard en voor 50% een korting in verband met een ver- sterkte toepassing van het profijtbeginselDaarbij wordt aangegeven dat voor verhogingen die de 4% norm te boven gaan, ontheffing kan wor- den gevraagd. Voorts zijn in het overzicht de volgende nadelige ontwik- kelingen verwerkt: - Lagere inkomsten voor De Dorstige Kuil. Doordat het rijk geen subsidie verstrekt zullen de kapitaallasten hoger zijn en zal geen verfijnings- uitkering verkregen worden. Voor de begroting 1982 is het gevolg hier- van in de 45e wijziging verwerkt. - Bijdrage Werkvoorzieningsschap Zuid-Kennemerland. Uit recente gegevens is gëbleken dat het in de begroting 1983 opgenomen bedrag rond

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 51