Verkeersstructuurplan De studie en voorbereiding voor het verkeersstructuurnlan hebben meer tijd aevergd dan voorzien was. De kanitaallasten zullen daar- door rond f 12.000,-- hoger zijn. Meer bijstandsuitkeringen. Uitgaande van het huidige aantal uitkerinpsgerechtigden zal het deel dat ten laste van de gemeente blijft (10%) een hogere uitgaaf vergen od jaarbasis van f 75.000,— Verminderde heffing onroerend-goedbelastingen. Tengevolge van het feit dat de inflatie terugloont zal toeDassing van de desbetreffende beleidsintentie. waarschijnlijk met zich bren- gen dat de verhoging van de onroerend-goedbelastingen in de komende jaren lager zal zijn dan in het dekkingsplan is ODgenomen. Wij mer- ken hierbij nog op, dat doordat de aloemene uitkering aanzienlijk terugloopt de grens van de maximaal toepestare heffinn in de nlan- neriode wordt bereikt. Hierbij is uitgegaan van het lagere nercen- tage van 3J. Niet bekend is of het plafond in de toekomst ongetrok- ken moet worden. Tegenover de hiervoor nenoemde negatieve ontwikke- lingen is ook een aantal Dositieve ontwikkelingen te melden: De beiangrijkste ontwikkeling wordt oevormd door de lagerë rente die betaald moet worden voor kasgeld en voor geldleninnen od langere termijn. Uitgaande van het deel van de investerinnen dat naar raming per 1 januari i.l. gefinancierd is met kort geld kan gesteld worden dat een verlaoing van het gemiddelde kasgeld- oercentage met 2% een gunstig effect heeft van f 200.000, Indien ditzelfde Dercentage gehanteerd wordt voor de nog te nle- gen investeringen dje in lijst II zijn opgenomen, zal dit effect het eerste jaar rond f 86.000,bedragen doch oplopen tot in 1987 f 286.000, 2e afd. 24 februari 1P83 22 f 27.000,-- te laag is aeraamd. Hierdoor is ook in de meerjarenbe- groting met een te laag bedraa rekening gehouden. Sociaal-cultureel nrogramma. Doordat bij de vaststelling van het budget voor de nlancommissie een foutief uitgangspunt is gehanteerd is dit budget bijna f 10.000, te laag vastgesteld.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 52