2e afd. GEMIJZIGD EXEMPLAAR 27 januari 1983 FINANCIERING VERBOUWING HUIZE "MEERZICHT" 10 Heemstede, 4 januari 1983. Aan de raad, In uw vergadering van 25 maart 1982 besloot u een krediet van 680.000,— beschikbaar te stellen voor de restauratie van huize "Meerzicht", Glipper Dreef 205. Gelijktijdig met de restauratie zal het gebouw geschikt worden gemaakt voor bewoning. Gelet op de behoefte aan één- en tweepersoonswoningen is aan de architecten Smit en Van Rossum te Haarlem, opdracht verstrekt tot het ontwerpen van een restauratie- en verbouwingsplan. Het ingediende ontwerpplan bevat 5 twee- persoonswoningen en 3 eenpersoonswoningen. De eenpersoonswoningen bevatten een gecombineerde woon-slaapkamer. De twee- persoonswoningen een woon- en slaapkamer. Daarnaast bevatten alle woningen een open keuken, douche met toilet en berging. Tevens is er een gezamenlijkc fietsenberging. De minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer kan met het verbouwingsplan instemmen en is inmiddels akkoord gegaan met de overeengekomen aanneemsom. De restauratie en verbouwing zalin opdracht van de gemeente,. uitgevoerd worden door Aannemingsbedrijf Holleman en Zonen B.V. te Santpoort-Noord. Na realisering overwegen wij het gebouw over te dragen aan een plaatselij- ke woningbouwcorporatie. Voor de financiering van de verbouwingskosten zal door de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer een lening beschik- baar gesteld worden. De verbouwingskosten inclusief de omzetbelasting worden geraamd op 607.692, In deze verbouwingskosten zijn begrepen de aanneemsom, het architectenhonorarium, aansluitkosten, kosten dagelijks toezicht, kosten onvoorzien en renteverlies tijdens de bouw. Voor de inbrengwaarde van het gebouw is, inclusief renteverlies, een bedrag van 129.653,geaccep- teerd. De totale verbouwingskosten worden derhalve geraamd op 607.692, en 129.653,737.345,of 81.927,per woning. Daarnaast zijn de kosten voor de gedecentraliseerde warmwatervoorziening _1_

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 9