2e afd. 26 mei 1983 66 Artikel 3 Geldneemster verbindt zich: a. over het opgenomen en nog niet afgeloste nominale bedrag van de lening een rente te betalen van 9 1/8% per jaar, te voldoen in jaarlijkse termijnen, voor het eerst op 6 juni 1984 over de als- dan verstreken periode sedert de in artikel 2 vermelde stortings- datum. Bij de berekening van de rente zal elke maand op 30 en het jaar op 360 dagen worden gesteld. b. De lening a pari af te lossen in 20 achtereenvolgende gelijke jaarlijkse termijnen, elk groot f 250.000,-- (twee honderd vijf- tig duizend gulden) op 6 juni van de jaren 1984 tot en met 2003. Indien de vervaldatum op een dag valt waarop de banken in Nederland gesloten zijn, zullen de betalingen geschieden op de eerstvolgende werkdag. Artikel 4 Gehele of gedeeltelijke extra-aflossing der lening door geldneemster zal tot 6 juni 1993 zijn afgesloten; op laatstgenoemde datum en ver- volgens uitsluitend op de aflossingsverschijndagen zal geldneemster extra mogen aflossen, doch slechts tegen betaling van een vergoeding van 5% van het extra af te lossen bedrag, indien de aflossing plaats heeft vôör 6 juni 1998, terwijl zulks gedurende de verdere looptijd der lening slechts mogelijk zal zijn tegen een betaling van een ver- goeding van 3% van het extra af te lossen bedrag. Geldneemster zal van haar voornemen tot extra-aflossing der lening tenminste drie maanden tevoren aan geldgeefster schriftelijk kennis geven. Deze kennisgeving is onherroepelijk en verplicht geldneemster op de ge- stelde datum de extra-aflossing te voldoen. De bedragen overeenkomstig dit artikel extra afgelost, zullen gere- kend worden allereerst te zijn betaald in mindering van de laatste aflossingstermijn, daarna van de voorlaatste en zo vervolgens. Artikel 5 Geldneemster zal rente en aflossing en al hetgeen zij verder terzake van deze geldlening verschuldigd zal zijn en zal worden, zonder enige aftrek of compensatie ten vervaldage voldoen in wettig Nederlands - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 105