2e afd. 26 ntei 1983 66 betaalmiddel door storting of overschrijving naar de rekening van de Coöperatieve Vereniging Centraal Beheer" U.A. bij de Algemene Bank Nederland N.V. te Apeldoorn, ten gunste van geldgeefster, of op een andere, nader en tijdig schriftelijk door gelfgeefster op te geven plaats, mits binnen Nederland gelegen, terwijl geen kwijting zal worden gevorderd voor en aleer de verschuldigde bedragen in het bezit van de geldgeefster zijn of op de door haar aangegeven plaats gestort zijn. Alle door geldneemster verrichte betalingen worden allereerst geacht gedaan te zijn in mindering op de kosten, vervolgens op de in de artikeien 6 en 7 bedoelde vergoedingen, daarna op de in artikel 3 bedoelde rente en ten laatste op het leningsbedrag of het restant daarvan. Artikel 6 Onverminderd het bepaalde in artikel 7 is geldneemster ingevat van te late betaling van enig door haar krachtens de onderhavige overeen- komst verschuldigd bedrag, een boete verschuldigd van 1\t per maand over het te laat betaaide bedrag. Deze boete vervangt voor wat de hoofdsom betreft de in artikel 3a genoemde rente en gaat in op de dag volgende op de verschijndag; Zij wordt berekend tot en met de dag der voldoening, waarbij gedeelten van een maand voor een gehele maand worden gerekend en dient tegelijkertijd met de voldoening van het te laat betaalde bedrag voldaan te worden. Artikel 7 Het onafgeloste gedeelte van het bedrag der lening is tezamen met de lopende rente, boeten, vergoedingen en kosten terstond in zijn geheel dpeisbaar, zonder dat enige waarschuwing, rechterlijke tussenkomst of ingebrekestelling nodig zal zijn, tenzij geldneemster alsnog bin- nen 11 dagen het verschuldigde, vermeerderd met de in dit artikel genoemde vergoeding voldoet, met recht van geldgeefster alie maatrege- len te nemen ten laste van geldneemster welke zij nuttig en nodig zal oordelen tot behoud harer rechten en/of verhaal harer vorderingen: a. bij niet-nakoming door geldneemster van één of meer der in deze akte vermelde bepalingen of aangegane verbintenissen; b. bij door geldneemster gedaan verzoek tot verkrijging van surséance - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 106