2e afd. 26 mei 1983 4b B. VOORSTELLEN NAAR ftANLElDlNG VAN HET RAPPORT VAN DE WERKOROEP HEROVERWEGINO VAN UITGAVEN EN INKOMSTEN. Met waardering hebben wij kennisnenomen van het rannort van de werkgroeD. De werkgroep is er in geslaagd te voldoen aan de vraan om meer mogelijkheden tot heroverweginn aan te bieden dan on grond van het bij de aktualisering ifinanciële situatie oijge- stelde dekkingsnlan strikt noodzakelijk was. Daarbij heeft zij een andere werkwijze gekozen dan tot nu toe gebruikelijk was. In het verleden heeft de werkgroep zich bij de onderscheiden Dosten van de begroting afnevraagd of er aanleidinn gevonden kon worden om een aanbeveling te doen om die uitgaaf of inkomst te heroverwegen. Thans heeft de werkgroeD zich de vraag gesteld in hoeverre de uitgaaf of inkomst beïnvloedbaar is. Uit de op die manier geïnventariseerde mogelijkheden is daarna een keus gemaakt op basis van een aantaldoor de werkgroep in de inleiding weergegeven, criteria. Teneinde een volledig beeld te krijgen heeft de werkgroep na de (beknonte) aanbevelingen het resultaat van de inventarisatie in het ranport ongenomen. Voor het eerst is ook in de beschouwing betrokken de stelnost op hoofdstuk XIII waaron de lasten zijn geraamd voor nrojecten van lijst II. Bij de keuze of een aanbeveling gedaan moest wor- den om een lijst II-project te heroverwegen heeft, naast de eer- der aangeduide criteria, een rol gesneeïd in hoeverre voor- bereidingskosten gemaakt zijn waardoor het niet realiseren zou kunnen leiden tot kanitaalsvernietiging. Daarnaast heeft de werkgroep zich bij de keuze afgevraagd welke verwachtingen bij de bevolking gewekt zijn. Gelet on het feit dat vorig jaar uitvoerig aandacht is besteed aan de begrotingen van de bedrijven is de werkgroen daar thans aan voorbijgegaan. Bij onze beschouwing met betrekking tot het ranport zullen wij uitgaan van de door de werkgroep gedane aanbevelingen. Als algemene opmerking vermelden wij hier dat wij in grote lijnen met deze aanbevelingen kunnen instemmen. Over het algemeen geldt die instemming tevens voor de bij de inventarisatie gegeven overwegingen. Met nadruk wijzen wij er on dat dit niet beteken|: dat wij de in de inventarisatie genoemde mogelijkheden die niet tot een aanbeveling hebben geleid kunnen onderschrijven. Deze hebben wij, voorzover ook door ons geen voorstel tot herover- weging is gedaan, buiten beschouwing gelaten. Op enkele nunten willen wij hieronder nader ingaan. 02.0.070 Door de werkgroep is aanbevolen de secretarie met in 09.0.000 totaal anderhalve formatieplaats te verkleinen. Ilit- nangsnunt hierbij is geweest de verwachte vacatures op kortere termijn. In het raooort is de halve forma- tieplaats met name aangeduid. In beginsel k'unnen wij instemmen met de verlaging van het genoemde aantal formatienlaatsen. On dit moment kunnen wij echter niet overzien waar deze capaciteit met de minste pijn ingeleverd kan worden. Het vorenstaande betekent wel dat de doorloootijd voor adviezen en van andere zaken verlengd zal worden. - 21 -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 21