02.0.011 Oe leqes voor de afgifte van garantie voor de betaling van rente en aflossing kan niet geheven worden indien het wo- ningen betreft die met enige rijkssteun gebaseerd oo de woningwet tot stand zijn gebracht. In Heemstede worden de garanties vrijwel uitsluitend afgegeven voor bestaande woningen. Wij achten het verantwoord voor die categorie de voorgestelde leges te heffen. 04.0.080 In beginsel spreekt de door de werkgroeo voorgestelde be- leidslijn aan. Binnen het bestuur van de gemeenschappe- lijke regeling vindt thans overleg plaats over de vraag of en in hoeverre deze beleidslijn op kortere dan wel langere termijn gevolgd moet worden. Om die reden menen wij thans geen voorstel tot heroverwe- ging te moeten doen. 04.0.120 Omdat het moeilijk te benalen is in hoeverre sprake is van een calamiteit lijkt het ons beter als uitgangsnunt te kiezen dat voor de bestrijding van ratten kosten in reke- ning worden gebracht. Achteraf kan dan benaald worden of de aard van de situatie rechtvaardigt dat geen rekening wordt gestuurd. Wij stellen voor het oroject in die zin om te buigen. 04.0.260 Gelet on de ervaringen in het verleden hechten wij er aan dat de mogelijkheid tot het houden van een milieuactie blijft bestaan. Wij staan daarom een minder vergaande om- buiging voor als in het ranoort van de werkgroep is aange- geven. Wij achten het gewenst een budget van 7.500,te houden, welk bedrag dan besteed kan worden voor voorlich- ting en eventuele milieuactie samen. Voor heroverweging is dan beschikbaar 5.000,--. 05.0.100 Evenals bij de rattenbestrijding zijn wij van mening dat het ook hier beter is een betaling te vragen voor de ver- leende diensten. Ook hier kan achteraf besloten worden geen rekening te zenden. 2e afd Inmiddels is de benodigde caoaciteit voor de advisering op het gebied van de ruimtelijke ordening opgebouwd. Op stra- tegische ounten hebben wij nog behoefte aan advisering door een extern bureau. Door een verkorting van nrocedures en een eenvoudiger opzet van bestemmingsplannen moet het naar onze mening mogelijk zijn de door de werkgroep aange- geven kostenbesnaring te ha.len. Wij zijn voor handhaving van het hudget voor voorlichting. De door de werkgroen gedane sugqestie nemen wij dan ook niet over. Wel kunnen wij instemmen met de idee om het boekje kiezen en delen niet meer te verstrekken. Wij menen dat afweging tegen andere zaken niet nodig is en stellen daarom voor dit project op lijst B te olaatsen. Gelet op de recente besluitvorming in het kader van het bosbeheersplan achten wij de door de werkgroep gesugge- reerde vermindering van kosten te ingrijpend. Wij stellen daarom voor slechts een halve formatieolaats in te leveren en ook de overige verlaging van kosten tot de helft te rea- liseren. De bezuinigino hedraagt in dat geval in 1984 02.0.362 06.0.200 26 mei 1983 02.0.350

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 22