2e afd. 26 mei 1983 46 f 25.000,--, in 1985 f 40.000,en in 1986 en volgende jaren f 50.000, 08.1.020/540 De voorstellen met betrekkino tot de taakverlichtino 08.2.032/532 van schoolhoofden voor het kleuteronderwijs willen wij bekijken in samenhang met die voor het lager onderwijs. Er is thans reeds een zodanige samenwerking in de richting van de basisschool tot stand gekomen dat een bezuiniging in het licht van de taakverlichting in die samenhang bekeken kan worden. Het moet naar onze meninn mogelijk zijn, qelet op het vorenstaande om zoveel mogelijk "administratieve werkzaamheden" over te heve- len naar het hoofd van de lagere school. Daar zal dan relatief meer behoefte ontstaan aan taakverl ichtinn. Ilij benprken daarom het voorstel als volgt: Per periode van vier weken voor de lagere school 3 schooltijden (was 4) voor de kleuterschool 1 schooltijd (was 8). 08.6.050 Nu recentelijk enige structuur is aangebracht in de cultu- rele vorming van schoolgaande jeugd kunnen wij geen vrij- heid vinden om deze aktiviteit te beëindigen. Wel achten wij het mogelijk op deze kosten te bezuinigen en wel in die mate dat in totaal voor aktiviteiten en vergaderkosten niet meer dan f 14.000,-- uitgegeven mag worden. 08.7.000 Opvolging van het advies van de werkgroen zou weleens een te grote aantasting van de dienstverlening van de biblio- theek tot gevolg kunnen hebben. Voorshands willen wij daarom voor 1984 een aantal andere voorstellen voorleggen. - verhoging van contributie naar f 25,-- - verhoging uitleengelden voor de fonotheek in twee fasen in 1984 naar f 1,25 per uitlening en in 1985 naar f 1,5D per uitlening - verhoging van de vergoeding voor lectuurvoorzieninn in be- jaardentehuizen - de openstelling op vrijdagavond en voor de jeugdbiblio- theek op maandag- en donderdaaavond laten vervallen. Samenhangend hiermee kan de personele caoaciteit (via natuurlijk verloop) verlaagd worden. Aan de genoemde openstel1ingen blijkt relatief weinig behoefte te bestaan. - vermindering van de reductie voor houders van een Cultu- reel Jongeren Pasnoort en Pas 65 - vermindering van boekenbudget en budget fonotheek en tijc'- let 5% (zie aanbevelinn werkgroen op teneinde inzicht te krijgen in de relatie dienstverlening en personeelsbezetting alsmede de mogelijkheden tot ver- laging van de oersoneelsbezetting zonder de dienstverle- ning aan te tasten door een andere opzet. In afwachting van de raoportage van'de directeur over het functioneren in een kleinere bezetting zullen voorlooig in nrincipe geen vacatures vervuld worden. i Op Vfjstwil len wij in di t kader een onderzoek plaatsen - 23 -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 23