?e afd- 26 mei 1983 46 08.7.030 De door de werkgroep gelanceerde gedachte spreekt ons in prin- cipe aan. Door de verwachte maatregelen van de minister van welzijn, volksgezondheid en cultuur zal samenhangend met de reorganisatie van het orkestenbestel een groter deel van de kosten door het rijk gesubsidieerd worden. Dit zal leiden tot een verlaging van het gemeentelijk subsidie. De mate waarin dit het geval is is nog niet duidelijk. Voor- alsnog stellen wij voor het subsidie äls P.M.-post op lijst B te olaatsen. 08.7.100 Met betrekking tot het subsidie voor de Heemsteedse Kunst- kring is ons gebleken dat de financiële positie zodanig is, dat een halvering door de kring opgevangen moet kunnen wor- den. Wij zullen verder overleg voeren om te bezien of een verdere verlaging mogelijk is. 09.0.200 De mogelijke korting van het rijkssubsidie bedraagt f 4.500, Wij zijn van mening dat een doorwerking van de lagere rijks- subsidie naar het budget voor het algemeen maatschanpelijk werk afgewogen moet worden met de andere heroverwegingspro- jecten en de projecten voor de realisering van het nieuwe beleid. Wij stellen daarom voor een heroverwegingsoroject op te voeren. 09.0.240 Om een afweging ook in de volgende jaren mogeliik te maken stellen wij voor thans alleen de verlaging zoals die door de werkgroen voor 1984 werd voorgesteld in de heroverweging te betrekken. Daarnaast menen wij dat ook hier, evenals bij het algemeen maatschapnelijk werk, de budgetvermindering als gevolg van de mogelijke verlaging van de rijksbijdrage als heroverwe- gingsnroject afgewogen moet worden tegen de overige projec- ten. Het betreft een bedrag van naar raming f 19.000,--. 13.1.050 nrs. 9 t/m 17. Gelet op de financiële situatie menen wij darer aanleiding is voor een kritischer vervangingsbeleid. Om die reden stellen wij voor op lijst B een project op te nemen waardoor tengevolge van deze beleidswijziging f 10.000, bespaard wordt. nr- ??- Oit project hebben wij zodanig begrepen dat in feite een jaar lang een nas op de nlaats gemaakt wordt tenzij aan de riolering niet uitstelbare werkzaamheden verricht moeten worden. nr- 35. In plaats van het verrichten van een onderzoek stel- len wij voor de vervanging van de groenvoorziening in de Comnonistenwijk als heroverwegingsproject op te voeren. nr- 44. Wij streven er naar om op het moment dat u over dit ÎTroject een beslissing moet nemen nadere financiële gegevens beschikbaar te hebben. Daarnaast dient naar onze mening in de beschouwing betrokken te worden de bezetting van de be- staande gymnastieklokalen. Waast de door de werkgroep aangedragen nogelijkheden stellen wij voor als heroverwegingsprojekt op te voeren een taakstel- lende versobering in de uitvoering van een viertal reconstruk- f1 ao finn8"' zodanl3 dat °B Jaai-basis een lastenveminderinn van f.40.000,- verkregen wordt. Bedoeld zijn de volgende plannen onder vermelding van de voor 19ö4 geraamde investeringen: - 24 -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 24