?e afd. ?fi mei 1983 46 keuzen te inaken. Het gevolg hiervan is dat ook door uw raad beslist zal kunnen worden of een heroverwegingsnroject op de zg. lijst I oe- plaatst wordt. Ten aanzien van de prioriteitstelling zijn wij tot de conclusie ge- komen dat hierin in beginsel geen wijziging gebracht hoeft te worden. Dit betekent dat het zg. vaste somsysteem als hulpmiddel gehandhaafd iblijft. Het het oog op een zo open mogelijke procedure zullen de nunten die door de individuele raadsleden aan de projecten zijn toegekend wor- den gepubliceerd in het "prioriteitenvoorstel" dat ter vaststelling aan uw raad zal worden aangeboden. Voor diegenen die meer geïnteresseerd zijn in de uiteindelijke mening van de fracties zal in het genoemde voorstel eveneens de prioritei- ten per fractie vermeld worden. De fractievoorzitters hebben toegezegd dat uitgaande van het hulp- middel van het vaste somsysteem alle projecten per fractie in volg- orde van belangrijkheid aan ons college zullen worden aangeboden. Deze volqorde, waarin geen projecten met een gelijke prioriteit, zal voor ons college het uitgangspunt vormen voor de berekening van het collectief oordeel Dit collectief oordeel zal in de commissie voor financiën en beleids- planning besproken worden en met een advies van deze commissie aan uw raad worden aangeboden waarna over de uiteindelijke prioriteit tussen de projecten in de raadsvergadering een beslissing genomen kan worden. Ten aanzien van de begroting merken wij op dat de financiële positie waarin de gemeente verkeert zal dwingen tot een strakkere budget- terinq. De uitnaven zoals die in het verleden oedaan ziin zullen dus niinder snel neaccenteerd kunnen vorden a^s basis voor de nieuwe begroting. Dit betekent extra aandacht voor het uitgavennatroon. Door het nieuwe boekhoudsysteem hopen wij daarvoor voldoende informatie te verkrijgen. De begrotingssystematiek zal in deze raadsperiode veel aandacht ver- gen gslet od de inwerkingtreding van nieuwe comntabiliteitsvoor- schriften met ingang van 1985. Wij zullen hierover de commissie voor financiën en beleidsplanning informeren. Wat betreft de meerjarenbegroting zijn wij van mening dat deze vol- doet aan de te stellen eisen te weten een globale benadering van de te verwachten ruimte in de komende jaren. Gelet on het feit dat in de praktijk moeilijk is aan te geven welke relatieve wijzigingen in de onderscheiden kostensoorten te verwachten zijn, hebben wij steeds gekozen voor een meerjarenbegroting die uitgaat van constante prij- zen. In dit uitgangspunt worden wij gesteund door de minister van binnenlandse zaken die aanbeveelt de meerjarenramingen op deze wijze op te stellen. Voor de algemene uitkering levert hij de basisgegevens op dezelfde wijze. De nrocedure voor de totstandkoming van het. dekkinnsnlan/investerirgs- aktiviteitennlan hehoeft. naar onze rieninn geen hiistellinq. ui.i gaan daarcm hieraa,. tlians vuorbij. Afoezien van deze korte bcschouvinq over het systeem van de beleidsnlan- ninn zullen wi i thans npen hpleidsbeschouv.'innen aan u voorlegnen. reeds in de vorige raadsperiode is vastgesteld dat de najaarsbehandelinq zich daarvoor beter leent.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 2