4e afd. 26 mei 1983 56 INTEGRATIE BRONSTEE-MAVO/COORNHERTSCHOLENGEMEENSCHAP Heemstede, 3 mei 1983. Aan de raad, De openbare Bronstee-mavode Coornhert-scholengemeenschap en enkele andere openbare scholen in Haarlem en omgeving vormen thans een gemeen- schap van scholen. A1 verscheidene jaren wordt gesproken over een ver- dergaande samenwerking tussen de twee met name genoemde scholen. In november 1977 hebben ambtenaren van Haarlem en Heemstede een nota uitgebracht over fusie. Nadat o.m. de meerderheid van de docenten en ook veel ouders van Coornhert-leerlingen zich tegen een fusie hadden uitgesprokenstelden burgemeester en wethouders van Haarlem samen met ons college een werkgroep in welke de diverse aspekten van een bre- de scholengemeenschap zou moeten bestuderen. Deze werkgroep bracht in mei 1980 rapport uit. De onderhavige fusieproblematiek is vervolgens behandeld in de Haarlem- se "Deelnota Voortgezet Onderwijs". In deze nota wordt een samenvoeging voorgesteld per 1 augustus 1984 van de beide scholen tot een brede scho- lengemeenschap met - na verloop van tijd - een verlengde brugklas. In dit kader zal volgens de nota aansluiting moeten worden gezocht bij het pedagogisch-didactisch werkklimaat van de toeleverende basisscholen in wording. Burgemeester en wethouders van Haarlem hebben ons op 28 mei 1982 ge- vraagd om - vooruitlopend op verder overleg en op behandeling door uw raad - een beginsel-uitspraak te doen over de samenvoeging. Voor de Bronsteeschool is een integratie met de Coornhert-scholenge- meenschap naar ons oordeel van groot belang. De toekomst van deze mavo-school ziet er somber uit. Het aantal leerlingen is thans rond 200; de verdeling over de vier leerjaren is als volgt: eerste leer- jaar 22 (1 klas), tweede leerjaar 62 (3 klassen), derde leerjaar 48 (2) en vierde leerjaar 68 (3). Voor het eerste leerjaar in het komen- de schooljaar zijn 35 leerlingen aangemeld (2 klassen). Gelet op de sterke terugloop van het aantal leerlingen van de lagere -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 67