4e afd. 26 mei 1983 56 scholen (het huidige aantai zesde-klassers is 350; het aantal vierde- klassers ruim 100 minder), moet aangenomen worden dat zonder bijzonde re maatregelen het aantal leerlingen van de Bronsteeschool over enke- le jaren zal dalen tot 100 120. Bij een zo laag aantal kan van een vrije keus van vakkenpakket nauwelijks sprake zijn. Dit zal een ver- snelde "afbouw" van de school in de hand werken. Wij verwachten dan ook dat opheffing als zelfstandige school op vrij korte termijn on- vermijdeiijk zal zijn. In het belang van het behoud van'openbaar mavo in of op zeer korte afstano van Heemstede achten wij een samenvoeging van de Bronstee- school met de Coornhert-scholengemeenschap zeer gewenst. Na afweging van de verschi1lende mogelijkheden welke er zijn voor de bestuurlijke constructie bij samenvoeging (overdracht aan één van de betrokken gemeenten, een gemeenschappelijke regeling, een artikel 61- constructie)zijn wij tot de conclusie gekomen dat overdracht van het bevoegd gezag van de Bronsteeschool aan het gemeentebestuur van Haarlem de beste oplossing is. iia bespreking in de commissie voor Onderwijs en Vorming, die zich met ons standpunt kon verenigen en nadat alie personeelsleden van de Bron steeschool waren geînforineerdhebben wij dan ook aan burgemeester en wethouaers van Haarlem de door hen gevraagde principe-uitspraak ge- daan. De airekteur van de Bronsteeschool en de rektor van de Coorn- hertscholengemeenschap hebben hierna bij ons college aangedrongen op medewerking aan een gemeenschappelijke regeling. Zij hebben hun standpunt toegelicht in een vergadering van de commis- sie voor Onderwijs en Vorming. Deze commissie heeft ons geadviseerd aan bestuurlijke overdracht de voorkeur te geven. Wij stearien hiermee in. Wa overleg met het gemeentebestuur van Haarlem stellen wij u thans voor in beginsel tot genoemde overdracht te besluiten. Het ligt in de bedoeling voor de voorbereiding van de overdracht een stuurgroep in te stellen, waarin o.m. de beide gemeentebesturen en de direkties van de scholen vertegenwoordigd zullen zijn. De stuur- groep zal belast zijn met: - het opzetten van een planning van aktiviteiten; -2

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 68