4e afd. 26 mei 1983 DRAINAGEVOORZIENINGEN LANDZICHTLAAN 58 Heemstede, 3 mei 1983. Aan de raad, Bij brief van 10 december 1981 hebben enige bewoners van de Landzicht- laan ons verzocht een onderzoek te doen instellen naar het funktioneren van de drainageleiding welke in 1936 door de gemeente is gelegd in de tuinen van percelen aan de oostzijde van die laan. Deze leiding is des- tijds gelegd in verband met wateroverlast als gevolg van de aanleg van de Heemsteedse Dreef. Na rapportage door het gemeentelijk technisch bedrijf vond op 1 juni 19ö2 overleg plaats tussen (o.m.) de wethouder van het g.t.b. en een aantal bewoners. Daarbij werd besloten een werkgroep uit de bewoners te vormen welke voor nadere inventarisatie van de problemen zou zorgen. De werkgroep heeft ervoor gezorgd dat per woning is geïnventariseerd of men wateroverlast heeft, of men bereid is mee te werken aan te nemen maatregelen (b.v. door toe te staan dat in de tuin wordt gegraven) en of er bouwsels of zware bomen staan in de onmiddel1ijke omgeving van de drain. Uit de enquête blijkt dat de meeste bewoners van de percelen Lanazichtlaan nrs. 32 t/m 84 klachten hebben over wateroverlast, dat zij bereid zijn mee te werken aan maatregelen en dat rekening moet worden gehouden met bouwsels, zware bomen en andere obstakels. Het ge- meentelijk technisch bedrijf heeft in juni 1982 enkele bekende gebre- ken verholpen en veraer is een deel van de drain (jt 60 m) aangeslo- ten 'op net riool in de Spaarnzichtlaan. Deze voorzieningen zijn even- wel niet afdoende. Vernieuwing van de hele, thans ruim 45 jaar oude drain (bestaande uit gebakken buizen) is noodzakelijk üe kosten van vernieuwing worden begroot op 36.200,--; daarbij is ervan uitgegaan dat de bewoners het tracé vrijmaken en na uitvoering van het werk het terrein weer in de oude toestand terugbrengen. Alle becrokken bewoners hebben zich inmiddels daartoe bereid verklaard. Wij stellen u voor ons een krediet tot genoemd bedrag te verlenen.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 75