4e afd. 26 mei 1983 62 ÜNTTRËKKING DELEN VAii DE BANKASTRAAT AAN HET OPENBAAR VERKEER Heemstede, 27 april 1983. Aan de raad Op 30 september 1982 verklaarde uw raad een herziening van het bestem- mingsplan nr. 39 in voorbereidingvoorzover betrekking hebbende op de Bankastraat. Dit besluit diende om de verlening van een bouwvergunning door middel van een zogenaamde anticipatieprocedure mogelijk te maken voor de realisering van een bouwplan met 70 woningen na afbraak van 65 in slechte staat verkerende woningen aan de Bankastraat. Öij dit plan is een van de huidige situatie afwijkende verkavelings- methode gehanteerd. Dit heeft tot gevolg dat op twee plaatsen op de weg zal worden gebouwd. In de nieuwe situatie zal er geen direkte auto- verbinding meer zijn tussen de Slotlaan en de Bankastraat en evenmin tussen de Cruquiusweg en de Bankastraat. Wel voorziet het plan in een verbinding voor voetgangers, fietsers en bromfietsers. Eén en anaer betekent dat het verkeer, komende vanaf de Cruquiusweg (parallelweg)dat thans via de Bankastraat en de Billitonstraat op de Javalaan kan uitkomen, na realisering van het vernieuwbouwplanvia de Ir. Lelylaan en de Slotlaan zijn weg naar de Javalaan kan zoeken. Gelet op het beperkte aantal woningen op het desbetreffende deel van de parallelweggaat het om uiterst geringe intensiteitendie naar onze mening geen aanleiding geven tot het nemen van maatregelen in de Ir. Lelylaan en de Slotlaan. Het bouwen op de straat betekent het onttrekken van de betrokken grond aan het openbaar verkeer. Ingevolge de Wegenwet kan uw raad daartoe be- sluiten, echter niet voordat belanghebbenden in de gelegenheid zijn ge- steld hun bezwaren kenbaar te maken. Het besluit behoeft voorts de goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Wij hebben ons voornemen om aan u een voorstel te doen tot het onttrek- ken aan het openbaar verkeer van delen van de Bankastraat gepubliceerd. Gedurende de daarvoor gestelde termijn van twee weken zijn geen bezwa- ren ingedieno.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 85