2e afd. 26 mei 1983 VERVANGING KRAAKPERSVUILNISWAGEN 63 Heemstede, 10 mei 1983. Aan de raad, Op het ogenblik wordt het huisvuil opgehaald met behulp van drie vuil- niswagens met een toegestaan laadvermogen van vijf ton. Door het grote aanbod van huisvuil betekent dit dat vrij vaak de rit naar het overlaadstation in de Waarderpolder gemaakt moet worden. Door vuilnisauto's met een groter laadvermogen, te weten 11 ton, aan te schaffen kan de tijd die thans verloren gaat door naar Haarlem te rijden verminderd worden. Deze tijd kan dan effektief benut worden voor het ophalen van het huisvuil. Het is zelfs mogelijk om, met een gewijzigde wijkindeling de werkzaamheden met twee wagens uit te voe- ren zonder dat de dienstverlening wordt aangetast. Het is daarvoor wel nodig dat op korte termijn met het grotere mate- rieel gewerkt gaat worden. Dit hoeft op zich geen bezwaar te zijn om- dat op de lijst II die in het laatste dekkingsplan is opgenomen voor 1983, 1984 en 1985 een vervanging is gepland. De vervanging van 1985 kan dan vervallen. In het kader van de heroverweging is voorgesteld drie formatieplaatsen bij de afdeling reiniging en vervoer te laten vervallen. Dit is alleen mogelijk indien de hierboven aangegeven vervangingen plaatsvinden. Door enkele verschuivingen binnen de afdeling en het niet opvullen van een vakature is de verlaging van de formatie via "natuurlijk verloop" op te vangen. Blijkens de voor u ter inzage gelegde stukken worden de kosten van vervanging met een 11 tons wagen geraamd op f 238.500,--. Een deel van deze investering zouden wij willen dekken door een be- schikking uit het fonds onderhoud tractie teneinde de lasten enigs- zins te egaliseren. Gelet op het bovenstaande stellen wij u voor een krediet ad. f 238.500,— beschikbaar te stellen en dit krediet voor een deel te dekken door een beschikking over het fonds onderhoud tractie en vol- gens de normale afschrijvingstermijn conform de door u vastgestelde tabel

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 87