GEWIJZIGD EXEMPLAAR 4e afd. 26 mei 1983 65 VASTSTELLING PARKEEREXCESSENVERORDENING; 6E WIJZIGING ALGEHENE PLAATSELIJKE VERORDENING Heemstede, 3 mei 1983. Aan de raad De huidige bepalingen in de Algemene Plaatselijke Verordening inzake parkeerexcessente weten de artikelen 94, 147 tot en met 151 en 156 tot en met 159, zijn bij de vaststelling van deze verordening in 1974 opgenomen. Zij zijn gebaseerd op de toenmalige wettelijke bepalingen. Sinds 1974 hebben zich echter ontwikkelingen voorgedaan die een aan- passing van de huidige bepalingen wenselijk maken. Zo is bij wet van 26 september 1974, Stb 546, artikel 6 van de Wegen- verkeerswet gewijzigd. Dit artikel bepaalt thans dat de bevoegdheid tot het maken van gemeenteiijke verordeningen ten aanzien van onder- werpen, waarin de Wegenverkeerswet of een provinciale verordening voorziet, gehandhaafd blijft voorzover deze gemeentelijke verordenin- gen niet met de Wegenverkeerswet of de provinciale verordeningen in strijd zijn. In het oude artikel 6 werd deze aanvul1ingsbevoegdheid niet genoemd, zodat de basis voor het vaststellen van een gemeentelij- ke verordening ter bestrijding van parkeerexcessen gevonden moest wor- den in artikel 168 van de gemeentewet en artikel 85 van het Reglement Verkeersregels en VerkeerstekensArtikel 85 van dit Reglement be- plaat namelijk dat bij plaatselijke verordening regels kunnen worden gesteld ter bestrijding van parkeerexcessen. Het nieuwe artikel 6 van de Wegenverkeerswet heeft, nu de aanvul1ingsbevoegdheid uitdrukkeiijk in de wet is opgenomen, de basis voor het maken en vaststellen van een parkeerexcessenverordening verbreed. Voorts heeft het begrip "parkeerexces" in de jurisprudentie een ruimere betekenis gekregen. Uit de arresten va de Hoge Raad valt op te maken dat primair van een parkeerexces sprake is, wanneer het gaat om een excessief gebruik van de wegstrijdig met de bestemming. Ten aanzien van bepaalde categorieën van voertuigen, die de weg in strijd met de bestemming gebruiken, kunnen nu stringentere eisen worden -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 91