4e afd. 26 mei 1983 65 TOELICHTING OP ENKELE ARTIKELEN VAN DE PARKEEREXCESSENVERORDENING. Artikel 1. Onder a. De definitie van "wegen" stemt overeen met de definitie daar- van in artikel 1 van de Wegenverkeerswethierna aan te duiden als W.V.W. üat deze definitie is gekozen en niet die van artikel 6 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekenshierna aan te duiden als R.V.V., vindt zijn oorzaak in de wijziging die artikel 1 van de W.V.W. heeft ondergaan bij de wet van 26 september 1974, Stb. 546 (Kenteken- plicht voor de op de weg staande motorrijtuigen; registratie van ken- tekens). In plaats van met de woorden "In deze wet worden verstaan on- dervangt dit artikel thans aan met "In het bij of krachtens de- ze wet bepaalde worden verstaan onder Daardoor is de definitie van artikel 6 van het R.V.V., - een uitvoe- ringsregeling van de W.V.W., waarop sinds 1968 veel parkeerexcessen- verordeningen gegrondvest zijn -, inmiddels achterhaald. Bovendien is het juister, nu de W.V.W. de gemeenten in artikel 6 ex- pliciet "aanvullingsbevoegdheid" verleent, om de definitie van de wet- zelve te volgen. Hoewel deze wijziging ten opzichte van vroegere verordeningen, zoals die elders wel zijn vastgesteld, niet zo veel verandert, is het wel zo, dat nu ook in- en uitvoegstroken en niet langs de rijbaan gelegen voetpaden, alsmede parkeerplaatsen (en -terreinen) onder het begrip "wegen" vallen en derhalve onder de werkingssfeer van deze verorde- ning. Voor wat de parkeerplaatsen (en -terreinen) betreft zij opge- merkt, dat zulks niet direkt uit evenbedoelde definitie van artikel 1 van de W.V.W. valt af te leiden, maar via artikel 2 der wet (het stel- len van regels nopens het verkeer op wegen) en de artikelen 83, on- der h en 84, 2e lid van het R.V.V. kunnen die plaatsen en terreinen toch onder de definitie worden begrepen. Onder b. Ora iedere diskussie over de vraag, wat onder een voertuig moet worden verstaan uit te sluiten, is daaromtrent dit begrip opge- nomen. Gevolgd is daarbij zij het in een bondiger vorm, de definitie van artikel 1, le lid onder a, van het Wegenverkeersreglementhierna aan te duiden als W.V.R. Bovendien zijn ook de tweewielige fietsen en -7-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 97