4e afd. GEWIJZIGD EXEMPLAAR 30 jurti 1983 69 EXPLOITATIE-OVEREENKOMST EN GRONDRUIL BANKASTRAAT" Heemstede, 7 juni 1983. Aan de raad, Hierbij bieden wij u een ontwerp-overeenkomst aan met betrekking tot het woonrijp maken van de gronden in de Bankastraawelke betrokken zijn bij het plan voor vervangende nieuwbouw, dat voorziet in de sloop van 65 woningen en de bouw van 70 woningen. Oe woningbouwvereniging "De Haemstede" zal zelf zorgdragen voor sloop van de woningen. De door of in opdracht van de gemeente te verrichten werkzaamheden zijn vermeld op een bij de overeenkomst behorende bijlage. Blijkens het ontwerp geschiedt betaling van de door de gemeente te maken kosten aan de hand van een zogenaamde termijnstaat. Hierin kan, afhankelijk van de planning van de werk- zaamheden, bepaald worden wanneer bepaalde kosten betaald moeten worden. Aangezien deze termijnstaat, in overleg met het bestuur van de woningbouwvereniging, nog nader uitgewerkt moet worden, stellen wij u voor het vaststellen van deze staat te delegeren aan ons college. Voorts gaat de ontwerp-overeenkomst ervan uit dat het bestuur niet meer en niet minder betaalt dan de door het gemeentelijk technisch bedrijf geraamde kosten. Reden hiervoor is dat deze kosten opge- nomen zullen worden in de grondkosten van het bouwplan. Eventuele overschrijding van de geraamde kosten zou voor rekening komen van de woningbouwvereniging terwijl daarvoor geen gelden aanwezig zijn. Naar onze mening hoeft niet gevreesd te worden voor een aanzieniijke overschrijding van de geraamde kosten. Wel is in artikei 4 bepaald, dat de eventuele minderkosten voor een deel van de in de tech- nische omschrijving onder 3. genoemde werkzaamheden verrekend zul- len worden. Dit is gedaan om de woningbouwvereniging vooralsnog de keuze te laten of zij de bedoelde werkzaamheden door de gemeente of in eigen beheer zal laten verrichten. In verband met het feit dat bij het bouwplan een afwijkende verkavelingsmethode is gehan- teerd, zal er o.a. gebouwd gaan worden op de bij de gemeente in - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 11