2e afd. 30 juni 1983 71 FINANCIERING VERBOUWING "DE MEERLHORST" TOT 17 WOONEENHEDEN Heemstede, 7 juni 1983. Aan de raad In uw vergadering van 30 mei 1980 heeft u besloten de bestemming van het gebouw "De Meerlhorst", Van Merlenlaan 2, te wijzigen in "huisves- ting van één- en tweepersoonshuishoudens". Na het verrichten van een haalbaarheidsonderzoek is door het architec- tenbureau Nico H. Andriessen B.V. een plan ontwikkeld tot verbouw van het gebouw "De Meerlhorst" tot 17 wooneenheden voor alleenstaanden en tweepersoonshui shoudens Alle woningen bevatten een woon- en slaapkamer. Het merendeel van de wo- ningen heeft een open keuken. Daarnaast zijn alle woningen voorzien van een gecombineerde douche- en toiletruimte plus een kleine bergruim- te. Tevens is er een gezamenlijke fietsenberging in het plan opgenomen. De minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubetieer kan met het verbouwingsplan instemmen en is inmiddels akkoord gegaan met de overeengekomen aanneemsom. De verbouwing zal in opdracht van de gemeente, uitgevoerd worden door S.B.B. Stadswerk B.V. te Haarlemmermeer. Na realisering zal het gebouw worden overgedragen aan een plaatselijke woningbouwcorporatie. Voor de financiering van de verbouwingskosten zal door de minister van VolkshuisvestingRuimtelijke Ordening en Miiieubeheer een lening be- schikbaar gesteld worden. De verbouwingskosten inclusief de omzetbelasting worden geraamd op 1.139.302,--. In deze verbouwingskosten zijn begrepen de aanneemsom, het architectenhonorarium, constructeurskostenkosten centrale verwar- ming, kosten dagelijks toezicht, aansluitkosten, kosten onvoorzien en renteverlies tijdens de bouw. Voor de inbrengwaarde van het gebouw is, inclusief overdrachtskosten en renteverlieseen bedrag van 237.361,-- geaccepteerd. De totale verbouwingskosten worden derhalve geraamd op f 1.139.302,— en 237.361,-- 1.376.663,— of 80.980,— per wo- ning. Daarnaast zijn de kosten voor de centrale warmwatervoorziening -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 21