4e afd. 30 juni 1983 72 voortselaan, de Geleerdenwijkhet centrumgebied en de woonbuurten ron- dom de Provinciënlaan en de Componistenwijk. De nieuwe buslijn 4 geeft in combinatie met de lijnen 1 en 3 vele moge- lijkheden. Overstapmogelijkheden zijn er bij het Wipperplein (op lijn 1, 3, 92, 93, 140 en 143) en bij het station (op lijn 80 en 90). Lijn 4 zal 2 maal per uur rijden. Door de nieuwe route dienen o.i. op korte termijn een aantal bestaande bushalten aangepast te worden en aienen er op een aantal plaatsen waar nog geen bus reed nieuwe halten aangelegd te worden. Aangepast dienen te worden: ae halte Leidsevaartweg-westzijde de halte Zandvoortselaan-zuidzijde de halte bij de Olijftak de halte op de Heemsteedse Dreef bij de Jacob van Campenstraat Op de volgende plaatsen zullen nieuwe halteplaatsen aangelegd dienen te worden: hoek Kerklaan/Herenweg Provinciënlaan bij bibliotheek (beide zijden) Provinciënlaan bij de Burghave (idem) Raadhuisplein voor het raadhuis (idem) Valkenburgerlaan Tevens dienen de halteplaatsen op de Johan Wagenaarlaan in oostelijke richting verscnoven te worden om zo dicht mogelijk bij het Diaconessen- huis te kunnen stoppen. Met betrekking tot de halte op de Kerklaan merken wij op dat in prin- cipe overeenstemming is bereikt met de Sheil over de overdracht van een strook grond ten noorden van het tankstation waarvan een gedeelte zal worden aangewezen als fietspad. Over de prijs is echter nog geen overeenstemmi ng. De benodigde aanpassingen van de bestaande halten en de situering van de nieuwe halteplaatsen staan omschreven in de voor u bij de stukken ter inzage liggende notitie Halteplaatsen Lijn 4 van de Werkgroep Ver- keer. Vanwege de diverse aktiviteiten rondom de kruising Raadhuis- straat/Provinciënlaan is de verkeerssituatie op dit kruispunt vaak chaotisch te noemen. Wij zijn van mening dat de bus niet op normale wijze over dit kruis-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 26