be afd. 30 juni 1983 WERKGELEGENHEIDSVERRUIMENDE MAATREGEL 74 Heemstede, 1 juni 1983. Aan de raad De werkloosneid onder jeugdigen is bijzonder hoog. Wij hebben dan ook genteend alternatieven voor strukturele werkge- legenheia voor jeugdigen te moeten stimuleren. In december 1982 hebben wij een aanvrage ingediend krachtens de werk- gelegenheidsverruirnende maatregel (W.V.M. Krachtens de W.V.M. kan het rijk onder bepaalde voorwaarden een sub- sidie in loonkosten verstrekken. Het doel van de W.V.M. is het scheppen van zinvolle additionele werk- gelegenheid gedurende een bepaalde periode, teneinde werklozen tijde- lijk in het arbeidsproces op te nemen, om deze daardoor een betere positie te verschaffen om een blijvende plaats in het arbeidsproces te verwerven. Ingevolge het Jeugd Werk Plan is als doelgroep gedefinieerd jongeren, die jonger zijn dan 23 jaar en die langer dan 9 maanden werkloos zijn. De door ons ingediende aanvrage had betrekking op 20 arbeids- plaatsen, waarvan 4 half-time. Recentelijk zijn - voorlopig - 5 plaat- sen toegewezen. Het aoor het rijk te verstrekken subsidie dekt niet volledig de loon- kosten. De gemiddelde ten laste van de gemeente blijvende kosten be- riragen f 3.100,-- per arbeidsjaar. De 20 plaatsen behelzen een totaal aantal arbeidsjaren van 16J. Voor 1983 kan dat maximaal 7/12 van lbj zijn te weten 9J Wij stellen u dan ook voor om voor 1983 maximaal 9J x 3.100, f 29.450,-- beschikbaar te stellen voor toepassing van de W.V.M. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek De burgemeester, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 31