4e afd. 30 juni 1983 WIJZIGING OPHALEN GROF HUISVUIL 2E WIJZIGING AFVALSTOFFENVERORDENING 77 Heerastede, 7 juni 1983. Aan de raad In de afgelopen vijf jaren is het grof huisvuil met een regelmaat van vier keer per jaar ingezameld. Hiertoe worden twee open vrachtwagens en personeël ingehuurd, terwijl de afdeling reiniging en vervoer van het gemeentelijk technisch bedrijf één vuilniswagen met personeel inzet, soms nog aangevuld met een vrachtwagen. Aan aeze wijze van inzamelen zijn nadelen verbonden. Het is zeer ar- beidsintensief (drie man per wagen) en het geeft elke keer weer een aanzienlijke straatverontreiniging. De inwoners kunnen immers in onbe- perkte hoeveelheden grof huisvuil op straat deponeren, waarna - zelfs in de nacntelijke uren - het huisvuil wordt doorzocht. Het resterende huisvuil wordt door de afdeling reiniging en vervoer opgeladen, ter- wijl daarna het hele gebied nog moet worden nagelopen om de straat te reinigen. Verder wordt, ondanks de publikatie in het plaatselijke week- blad, vele malen informatie ingewonnen over de exacte dag waarop het grof huisvuil wordt ingezameld. Om deze nadelen te kunnen ondervangen en tegelijk de service voor de inwoners te verhogen, verdient het o.i. aanbeveling over te gaan op een andere wijze van inzamelen van grof huisvuil en wel het ophalen "op afroep". Op bepaalde dagen en uren zal het bij dit systeem mogelijk zijn telefonisch contact op te nemen met de afdeling reiniging en ver- voer voor het laten weghalen van grof huisvuil. Aan de hand van deze meldingen zal op bepaalde dagen (gemiddeld twee dagen per week) en volgens een bepaalde route grof huisvuil worden ingezameld. Voor het ter inzameling aanbieden zullen dezelfde voorwaarden kunnen gelden als nu reeds vermeld in artikel 19 van de Afvalstoffenverordening. Winkeiiers etc. zullen niet onder deze regeling vallen; het door hen aangeboden vuil - geen huisvuil zijnde - wordt overeenkomstig de vast- gestelde tarieven voor de sektor Openbare Werken en de afdeling reini- ging en vervoer tegen kostprijs opgehaald. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 37