4e afd. 1 september 1983 82 b binnen de termijn van drie jaren, te rekenen vanaf de datum van trans- port, waarbij de eerste verkrijger het onroerend goed voor eigen bewo- ning heeft verkregen. H.N.H. verplicht zich dit beding en het in artikel 9 bedoelde boete- beding als zgn. kettingbeding aan de verkrijger van een woning en diens rechtsopvolger op te leggen bij verkoop binnen de termijn van drie ja- ren voor de resterende periode. Artikel 9. Bij elke overtreding of niet-nakoming van het in artikel 8 bepaaide, zal de in gebreke zijnde partij ten behoeve van de gemeente een ter- stond opeisbare boete verbeuren van vijfentwintigduizend gulden 25.000, Artikel 10. Burgemeester en wethouders vari Heemstede kunnen ontheffing verlenen van het bepaalde in de artikelen 8 en 9 op grond van gebleken hardheid wel- ke buiten verhouding staat tot het algemeen belang dat met toepassing van deze bepalingen zou zijn gediend. Artikel 11. H.N.H. verplicht zich met de bouw van de woningen aan te vangen binnen een jaar na het verlenen van de bouwvergunning voor de woningen. De woningen zullen ten laatste voltooid zijn een jaar nadat met de bouw is gestart. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd de in dit artikel genoemde ter- mijnen te verlengen als verdergaande bouw tot leegstand zou leiden. Bij niet-nakoming van de onder dit punt opgenomen verplichtingen ver- beurt H.N.H. ten behoeve van de gemeente een direkt opeisbare boete van f 200.000,--, alsmede een boete van f 10.000,-- voor elke maand of gedeelte van een maand dat de bouw te laat is begonnen c.q. te laat is voltooid. Artikei 12. De gemeente verplicht zich ervoor te zorgen dat de woningen op het tijdstip van oplevering kunnen worden aangesloten op de openbare riole-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 16