mw, 5e afd. 1 september 1983 Sinds de invoering van de rijksbijdrageregeling maatschappelijke dienst- verlening fase 1 heeft de provincie in hoofdzaak een beleidsverantwoor- dei ijkheid op het gebied van de steunfunktie en vrijwel niet op het ge- bied van het uitvoerend werk. De stichting Release verricht voornamelijk uitvoerend werk. Bij de inwerkingtreding van de rijksbijdrageregeling sociaal-cultureel werk hebben zich vergelijkbare verschuivingen voorge- daan. Deze verschuivingen waren voordelig voor de gemeente. De stichting houdt zich o.a. bezig met hulpverlening aan minderjarigen, huisvestingsproblematiek, psychische problemen, financiële problemen en een klachtenbureau. In 1982 hebben 4090 personen zich om hulp tot de stichting gewend, waarvan 257 ofwel 6,3% afkomstig uit Heemstede. Momenteel ontvangt de stichting subsidie van de gemeenten Haarlem, Zandvoort, Haarlemmermeer en Velsen. De door de stichting gevraagde verhoging van het subsidie is gebaseerd op een verdeelsleutel welke rekening houdt met de gemeente van herkomst van de cliënten. Wij stellen u voor het verzoek om verhoging van het subsidie van de stichting in te willigen en de stichting voor 1982 een extra subsidie toe te kennen ad. f 300,-- en voor 1983 ad. f 800,--. Overigêns heeft de stichting de laatste jaren geen verhoging van de uitgaven geraamd. Sinds 1977 heeft de stichting van ons jaarlijks f 1.200,— subsidie ontvangen De stichting Ruimte verzoekt vanaf 1981 om een bijdrage van f 50,-- per jaar. De stichting is een ontwikkelingscentrum voor sociaal cultu- rele akkommodaties en ruimte voor de jeugd in het woongebied. De stichting houdt zich bezig met advies, ontwikkeling, studie, docu- mentatie, bibliotheek, voorlichtingexpositie en opleidingen over woon- omgeving en sociaal culturele voorzieningen voor jong en oud. Het betreft hier een landelijke stichting zonder plaatselijke uitvoe- rende taken. De stichting behoort dan ook tot de beleidsverantwoor- delijkheid van het rijk. In verband hiermede stellen wij u voor het subsidieverzoek van de stichting Ruimte af te wijzen. De stichting S.O.S. - Telefonische hulpdienst - Haarlem verzoekt met ingang van 1983 om een jaarlijkse bijdrage van Heemstede. De stichting -2- B

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 36