1 september 1983 89 biedt hulp aan mensen die in religieuze, psychische of maatschappelijke moeiiijkheden verkeren. In de begroting 1983 van de stichting wordt ervan uitgegaan dat Haarlem f 38.000,-- subsidieert. Aan de overige gewestgemeenten wordt een to- taalsubsidie verzocht van f 12.500,--. Tot op heden heeft de telefonische hulpdienst zelf f 12.500,-- door eigen inspanningen van derden weten te verkrijgen. Wij zijn van mening dat het subsidie niet in de plaats van bijdragen van derden mag komen. De telefonische hulpdienst zal zelf aktief moeten blijven om bijdragen van derden te verkrijgen. De Vereniging van Vrouwen met Academische Opleiding (V.V.A.O.) afdeling Haarlem. De International Federation of University Women (I.F.U.W.), een interna- tionale koepel met leden in 51 landen houdt van 3 tot 11 augustus 1983 een wereldconferentie in Groningen. Thema van deze conferentie is "Developing Human Potentional De V.V.A.0.lid van.de International Federation of University Women, is voornemens om in aansluiting op deze conferentie een Seminar te hou- den voor 25-30 vrouwen uit de ontwikkelingslanden. Thema van het Semi- nar is "Impact of Urbanization on Women's Welfare". De afdeling Haarlem van de V.V.A.0. heeft op zich genomen om als gast- vrouw voor de slotdag van het Seminar op te treden. Een plaatselijke werkgroep bereidt, in overleg met de landelijke werk- groep voor het Seminar, het programma voor de slotdag voor. Wat betreft de betekenis aan deze dag wijst de werkgroep op de volgende drie aspekten: 1. Wij zijn bewust bezig met de emancipatie van de vrouw. 2. Wij krijgen inzicht in onze eigen relatie, in relatie tot die van an- dere vrouwen op deze aardbol 3. Wij ontvangen buitenlandse vrouwen in onze dierbare woonsteden en leiden ze rond in onze musea. De kosten van de slotdag van het Seminar bedragen f 2.950, De bijdragen van V.V.A.O. - leden bestaan uit de zorg voor logies, ont- bijt, lunch, diner etc. en zullen naar verwachting meer dan f 2.000,— bedragen. De gemeente Haarlem heeft reeds een subsidie van f 2.000,-- -3- 5e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 37