89 toegezegd. Voor het overige tekort doet de V.V.A.O. een beroep op de gemeenten BloemendaalHeemstede en Bennebroek. De deelnemers aan het Seminar zullen verblijven bij de in deze gemeenten woonachtige V.V.A.O.- leden. Ue aktiviteit heeft een emancipatorisch karakter. Daarbij gaat het om een éénmalige aangelegenheid. Wij stelien u in ver- band hiermede voor het verzoek van de V.V.A.O.-afdeling Haarlem in te willigen en de V.V.A.O.-afdeiing Haariem een voorlopig éënmalig subsi- die toe te kennen in de kosten van de siotdag van het Seminar, naar rato van het aantal inwoners, tot maximaal f 500, De financiële middelen gereserveerd binnen het projekt "Vormings- en ontwikkelingswerk" kunnen voor het éénmalig subsidie aan de V.V.A.O.- afdeling Haarlem worden aangewend. Stichting Zaterdagateliers. De deelnemers oefenen onder deskundige leiding van kunstenaars in het schilderen, tekenen, beeldhouwen en etsen. De financiering geschiedt door eigen bijdragen van de deelnemers en subsidie van de gemeente Haar- lem en tot en met 1982 door de provincie. De provincie heeft de subsidiëring per 1 januari 1983 beëindigd. Bij de inwerkingtreding van de rijksbijdrageregeling sociaal-cultureel werk draagt de provincie verantwoordelijkheid voor de steunfunktie en voor aktiviteiten die een specifiek provinciaal karakter dragen. Het subsidie van de provincie bedroeg f 4.000,— per jaar. De deelnemers aan de aktiviteiten van de stichting zijn afkomstig uit Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek, Zandvoort, Amsterdam, Be- verwijk, Velsen en Hoofddorp. Het aantal deelnemers bedraagt 35, waar- van 6 uit Heemstede. Wij stellen u voor de stichting voor 1983 en 1984 subsidie te verlenen, naar rato van het aantal Heemsteedse deelnemers, namelijk 6/35 x f 4.000,-- f 685,71 en de stichting mede te delen dat de subsidiever- lening per 1 januari 1985 zal worden beëindigd. De stichting Zaterdagateliers zou aansluiting kunnen zoeken bij Kreater of de stichting J.H.V.U., waardoor de kosten (hoge huur) beduidend zul- len kunnen worden verminderd. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -4- 5e afd. 1 september 1983

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 38