V i.Wi t 1 4e afd. 1 september 1983 82 a ren voor de resterende perlode. Artikel 10. Bij elke overtreding of niet-nakoming van het in artikel 9 bepaalde, zal de in gebreke zijnde partij ten behoeve van de gemeente een terstond op- eisbare boete verbeuren van vijfentwintig duizend gulden f 25.000, Artikel 11. Burgemeester en wethouders van Heemstede kunnen ontheffing verlenen van het bepaalde in de artikelen 9 en 10 op grond van gebleken hardheid welke buiten verhouding staat tot het algemeen belang dat met toepas- sing van deze bepalingen zou zijn gediend. Artikel 12. Smit verplicht zich met de bouw van de woninqen aan te vangen binnen een jaar na het verlenen van de bouwvergunning voor de woningen. De woningen zullen ten laatste volt.ooid zijn een jaar nadat met de bouw is gestart. Buraemeester en wethouders zijn bevoegd de in dit artikel genoemde ter- mijnen te verlengen. Bij niet-nakoming van de onder dit punt opgenomen verpiichtingen verbeurt. Smit ten behoeve van de gemeent.e een direkt opeisbare boete van f 200.000,--, alsmede een boete van f 10.000, voor elke maand of gedeelte van een maand dat de bouw te laat is be- gonnen c.q. te laat is voltooid. Artikel 13. De gemeente verplicht zich ervoor te zorgen dat de woningen op het tijdstip van oplevering kunnen worden aangesloten op de openbare rio- lering en gas-, water- en elektriciteitsvoorzieningen en de centrale antenne-inrichting. Artikel 14 Geschillen welke eventueel uit deze overeenkomst voortspruiten, zullen worden beslist door een scheidsgerecht, bestaande uit drie personen, waarvan er één zal worden benoemd door burgemeester en wethouders, éën door Smit en één door de beide benoemden samen. Bij gebreke van over- -6- 'E 1

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 9